Złodziej płyt z grami komputerowymi zatrzymany na gorącym uczynku

0
338

Do 5 lat więzienia grozi złodziejowi, który próbował wynieść ze sklepu płyty z grami komputerowymi o wartości prawie 800 złotych. Amator darmowej rozrywki został jednak zatrzymany na gorącym uczynku, a za swój czyn odpowie przed sądem.

Policjant Wydziału Kryminalnego kolskiej jednostki zatrzymał na gorącym uczynku złodzieja. 25-latek w jednym ze sklepów w Kole wziął 11 płyt z grami komputerowymi i próbował je wynieść bez zapłaty. Kradzież została jednak udaremniona przez funkcjonariusza, który nie pozwolił mężczyźnie opuścić sklepu.

Zdarzenie miało miejsce 30 grudnia 2018 roku. Policjant Wydziału Kryminalnego, w jednym z kolskich sklepów, dostrzegł mężczyznę, który zachowywał się nerwowo. W pewnej chwili schował pod kurtkę płyty z grami komputerowymi wartości niemal 800 złotych i wyszedł z nimi za linię kas, nie uiszczając opłaty. Nie zdawał sobie jednak sprawy z faktu, że był obserwowany przez kolskiego funkcjonariusza, który natychmiast podjął interwencję i zatrzymał go.

Towar powrócił na półki, a złodziej trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. 25-letniemu mieszkańcowi Konina grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here