Zdarzeń drogowych było mniej, ale nadal zbyt dużo

0
87

Jeden wypadek drogowy, w którym ranna została 1 osoba oraz 43 kolizje miały miejsce w czerwcu br. na drogach powiatu kolskiego. To mniej niż w czerwcu 2016 roku, kiedy policjanci odnotowali aż 3 wypadki i 48 kolizji. Mimo że statystyki są nieco lepsze, to jednak nadal niebezpiecznych sytuacji na drogach jest wiele. Stąd apel do kierujących, by mieli poczucie odpowiedzialności za siebie, swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego oraz stosowali się do przepisów.

W czerwcu na drogach powiatu kolskiego wydarzył się 1 wypadek, podczas którego ranna została 1 osoba. Doszło też do 43 kolizji. Najczęstszymi przyczynami powstawania zdarzeń drogowych były: niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami – 13 oraz napotkane na drodze obiekty i zwierzęta, które doprowadziły do 8 zdarzeń. Ponadto policjanci – jako powód kolizji – podali 7 przypadków niedostosowania prędkości do warunków ruchu, 4 związane były z nieudzieleniem pierwszeństwa przejazdu, 3 – w związku z nieprawidłowym cofaniem, a kolejne 3 – z nieprawidłowym skręcaniem. Dwa zdarzenia drogowe były skutkiem nieprzepisowego wyprzedzania.

Najczęściej do zdarzeń drogowych dochodziło na autostradzie A2, gdzie odnotowano ich 7, a następnie na drodze krajowej nr 92, gdzie doszło do 5 kolizji. Na terenie Koła – na ulicach Kolejowej i Sienkiewicza – po 2 zdarzenia.

W czerwcu br. na terenie powiatu kolskiego policjanci ujawnili 22 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi oraz 35 nietrzeźwych rowerzystów.

Sprawcami czerwcowych 44 zdarzeń drogowych byli najczęściej kierujący samochodami osobowymi – 29, kierujący pojazdami ciężarowymi – 5 oraz motorowerzyści – 2. W 8 przypadkach okazały się nimi obiekty na drodze oraz zwierzęta.

W związku z tym, że głównymi przyczynami zdarzeń drogowych w czerwcu było niezachowanie bezpiecznej odległości między samochodami, policjanci apelują o zachowanie odpowiedniego odstępu między pojazdami. Im większy dystans, tym dłuższy czas na reakcję w przypadku niespodziewanej sytuacji i większe szanse na uniknięcie niebezpiecznej sytuacji. Funkcjonariusze zwracają także uwagę, aby podróżując przez tereny leśne, kierowcy zwolniali i uważnie obserwowali drogę oraz jej otoczenie.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here