Zawodnik kolskiego klubu ze srebrem Mistrzostw Polski!

0
57

Zawodnicy Kolskiego Klubu Sportów Walki uczestniczyli w XXIV Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach Kumite. Zawody rozegrane zostały w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie, a udział w nich wzięło 380 zawodników z 44 klubów OYAMA PFK i trzech organizacji Karate Kyokushin.

Rywalizacja odbyła się pod patronatem prezydenta Krakowa oraz OYAMA Polskiej Federacji Karate. W pierwszym dniu mistrzostw, spośród podopiecznych sensei Krzysztofa Wojewody do swoich pojedynków przystąpili sempai Maja Niżewska, Julia Łukaszewska i Adam Waberski, tocząc od godzin rannych walki w konkurencji lekki kontakt, w kategorii młodzików (10-12 lat). Po południu do rywalizacji włączył się sempai Arkadiusz Wojewoda, startując w prestiżowej konkurencji knockdown w kategorii młodzieżowców (18-22 lata).

Drugiego dnia zawodów rozegrano konkurencję semi-knockdown z udziałem ostatniej przedstawicielki naszego miasta, Marii Wasielewskiej, walczącej w kategorii juniorów starszych (16-18 lat). Niestety, Julce i Marysi nie udało się przebrnąć rundy eliminacyjnej i sklasyfikowane zostały na miejscach 5-8. Lepszy wynik uzyskała Maja Niżewska, która otarła się o podium, zajmując 4. miejsce.

Tradycyjnie najcięższe walki stoczył najbardziej doświadczony zawodnik kolskiego klubu, przystępujący do turnieju z tytułem wicemistrza Polski, sempai Arek. Jednak po trzech ciężkich pojedynkach, wymagających bardzo dobrego przygotowania technicznego i kondycyjnego, nie udało mu się powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku i ostatecznie musiał zadowolić się miejscem w pierwszej czwórce najlepszych zawodników w Polsce, w swojej kategorii. Odwrotną migrację w klasyfikacji zawodów zaliczył sempai Adam Waberski, który z czwartego miejsca w ubiegłym roku przeskoczył na drugie i zdobył tytuł wicemistrza Polski, osiągając tym samym największy sukces w swojej karierze sportowej.

Skład kolskiej ekipy uzupełniali sensei Krzysztof Wojewoda 4 dan, pełniący obowiązki sędziego zawodów i jej kierownik, sensei Marlena Wojewoda.

źródło i zdjęcia: Kolski Klub Sportów Walki

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here