Zawieś na wieszakach ciepłą odzież! Koło dołącza do ogólnopolskiej akcji “Wymiana Ciepła”

0
298

Koło przyłącza się do ogólnopolskiej akcji “Wymiana Ciepła”. Pomysł do Polski przywędrował z Budapesztu i obecnie w wielu większych i mniejszych miastach wzbudza ogólne zainteresowanie wśród osób potrzebujących oraz ofiarodawców.

Od 3 stycznia 2019 roku do akcji przyłącza się także Koło. Inicjatorami działań są Środowiskowy Dom Samopomocy i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kole.

Akcję wspiera UM w Kole – Wydział Administracyjno-Organizacyjny, Stowarzyszenie Kolska Trójka, a także parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, parafia pw. Św. Bogumiła, parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej oraz AWM – projekt i realizacja.

Akcja jest prosta w obsłudze i realizacji. W mieście będą usytuowane cztery punkty z wieszakami dostępnymi dla każdego przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Organizatorzy zachęcają wszystkich mieszkańców miasta – młodzież, osoby dorosłe, a także środowiska szkół do tego, aby przejrzeć własne szafy, strychy, przynieść i zwyczajnie powiesić na wieszaku zbędną odzież zimową aczkolwiek nadającą się do dalszego użytkowania. Mile widziane ubrania każdego rozmiaru typu kurtki, płaszcze, polary, swetry itp. oraz drobne rzeczy, takie jak czapki, szaliki, rękawiczki.

Akcja potrwa do 31 marca 2019 i będzie przedsięwzięciem pilotażowym. W przypadku zainteresowania tego typu formą pomocy wśród mieszkańców Koła, organizatorzy z pewnością w roku następnym także uruchomią ww. akcję.

Szczegóły na plakacie.

źródło: MOPS/ŚDS Koło

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here