Zatrzymany po policyjnym pościgu

0
157

W efekcie podjętego pościgu, policjanci z Koła zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował podawane mu sygnały do zatrzymania i podjął ucieczkę. Jak ustalono mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Wydziału Ruchu Drogowego tutejszej jednostki prowadzili kontrolę w Ruszkowie Drugim. Kiedy zauważyli za szybko jadący pojazd marki Honda Accord, postanowili skontrolować kierującego. Kierowca nieco zwolnił, jednak po chwili przyśpieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, rozpoczęli pościg. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca hondy porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Do poszukiwań uciekiniera włączyli się inni policjanci pełniący służbę. 31-letni mieszkaniec Łodzi został zatrzymany w rejonie autostrady. Najprawdopodobniej, nie znając topografii terenu, błąkał się po okolicy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw dlaczego uciekał przed policjantami. Okazało się bowiem, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód, którym poruszał się, został odholowany na policyjny parking, natomiast 31-letni łodzianin odpowie za przestępstwa niezatrzymania się na sygnał podawany przez policjanta oraz kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here