Zatrzymany mężczyzna poszukiwany dwoma listami gończymi

0
198

Kolscy kryminalni, w minioną środę, 25 sierpnia br., udali się do jednego z mieszkań na terenie Koła, gdzie miał ukrywać się 44-letni mieszkaniec naszego miasta poszukiwany dwoma listami gończymi. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna znajduje się w mieszkaniu i wraz z przebywającymi z nim kompanami zabarykadował się w nim. Podjął też próbę ucieczki przez okno na prowizorycznej linie zrobionej z kabli i prześcieradła. Gdy ścigany zorientował się, że ten pomysł „nie wypali”, postanowił wybić dziurę w stropie i uciec przez dach. Policjanci przystąpili do siłowego wejścia do mieszkania i po chwili udało im się zatrzymać poszukiwanego, który w trakcie zatrzymania dokonał czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji, naruszył ich nietykalność cielesną oraz groził im.

Wraz z poszukiwanym zatrzymany został jeszcze jeden mężczyzna. To 36-letni mieszkaniec Koła, który wspólnie z zatrzymanym dokonał czynnej napaści na interweniujących mundurowych. Ponadto w trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze, w mieszkaniu zajmowanym przez poszukiwanego mężczyznę, ujawnili przeszło 12 gramów marihuany. Zebrany dotąd materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów dokonania czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz ich znieważenia i naruszenia ich nietykalności cielesnej. Dodatkowo poszukiwanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania narkotyków.

Sąd Rejonowy w Kole, na wniosek kolskiej prokuratury, 27 sierpnia br., zastosował wobec jednego z podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, natomiast wobec drugiego z mężczyzn zastosował areszt na okres 2 miesięcy. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole