Zatrzymany mężczyzna poszukiwany dwoma listami gończymi

0
170

Kolscy kryminalni, w minioną środę, 25 sierpnia br., udali się do jednego z mieszkań na terenie Koła, gdzie miał ukrywać się 44-letni mieszkaniec naszego miasta poszukiwany dwoma listami gończymi. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna znajduje się w mieszkaniu i wraz z przebywającymi z nim kompanami zabarykadował się w nim. Podjął też próbę ucieczki przez okno na prowizorycznej linie zrobionej z kabli i prześcieradła. Gdy ścigany zorientował się, że ten pomysł „nie wypali”, postanowił wybić dziurę w stropie i uciec przez dach. Policjanci przystąpili do siłowego wejścia do mieszkania i po chwili udało im się zatrzymać poszukiwanego, który w trakcie zatrzymania dokonał czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji, naruszył ich nietykalność cielesną oraz groził im.

Wraz z poszukiwanym zatrzymany został jeszcze jeden mężczyzna. To 36-letni mieszkaniec Koła, który wspólnie z zatrzymanym dokonał czynnej napaści na interweniujących mundurowych. Ponadto w trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze, w mieszkaniu zajmowanym przez poszukiwanego mężczyznę, ujawnili przeszło 12 gramów marihuany. Zebrany dotąd materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów dokonania czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz ich znieważenia i naruszenia ich nietykalności cielesnej. Dodatkowo poszukiwanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania narkotyków.

Sąd Rejonowy w Kole, na wniosek kolskiej prokuratury, 27 sierpnia br., zastosował wobec jednego z podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, natomiast wobec drugiego z mężczyzn zastosował areszt na okres 2 miesięcy. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here