Zapalili znicze na mogiłach powstańców styczniowych

0
132
142048186_420164282540660_7688563036094772003_n

Z okazji przypadającej dziś 158. rocznicy wybuchu powstania styczniowego dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Brdowie, w gminie Babiak, w imieniu całej społeczności, zapalił znicze na powstańczych mogiłach. Znicze zapłonęły na zbiorowej mogile powstańców, mogile francuskiego dowódcy płk. Leo Younga i mogile Karola Libelta, a także na grobach brdowian walczących w powstaniu styczniowym: Karola Sikorskiego, Antoniego Emila Moszczeńskiego i Michała Markiewicza.

Lampka została też zapalona na mogile ziemianina Franciszka Złotnickiego oraz przy pomniku upamiętniającym powstańców walczących i poległych w bitwie pod Brdowem, znajdującym się w Nowinach Brdowskich. Czas pandemii i reżim sanitarny spowodował ograniczenie zakresu uroczystości ku czci patrona szkoły. – Mimo ograniczeń nie zapomnieliśmy jednak o kolejnej powstańczej rocznicy. W ten skromny sposób chcieliśmy zaakcentować, że pamiętamy – powiedział Dariusz Racinowski.

W godzinach popołudniowych, w scenerii zachodzącego słońca, delegacja Stowarzyszenia MKS Brdów także zapaliła znicze przy pomniku w Nowinach Brdowskich i na cmentarzu w Brdowie. Skromnym zniczem uczciliśmy pamięć i oddaliśmy hołd powstańcom styczniowym – dodał Bartosz Mikołajczyk.

źródło i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Brdowie, MKS Brdów

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here