Zamiast do szkoły, z Warszawy, rowerem przyjechał do Koła

0
634
IMG_7405

W niecodziennej interwencji brali ostatnio udział kolscy policjanci. Otóż, w jednym z zajazdów na terenie powiatu kolskiego, w nocy, 21 września br., pojawił się nastolatek. Niewiele mówił, ale pochwalił się, że jedzie rowerem z Warszawy. Z uwagi na późną porę oraz młody wiek, zaniepokojona kobieta zawiadomiła stróżów prawa.

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego kolskiej jednostki, sprawdzając okolice, w których ostatnio był widziany chłopak, na jednej ze stacji benzynowych zauważyli rower. Po rozeznaniu okazało się, że należy do 16-letniego mieszkańca Warszawy, a nastolatek poinformował ich, że około, 9.00 wyjechał z domu i miał zamiar rowerem pojechać do swojej znajomej w Poznaniu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że rodzice młodego człowieka zgłosili jego zaginięcie.

Jak się okazało, chłopiec, w ciągu kilkunastu godzin, przejechał rowerem około 170 kilometrów. W trakcie podróży niewiele jadł, dlatego policjanci zakupili mu ciepły posiłek i przywieźli do kolskiej komendy, skąd odebrali go rodzice.

Dzięki zaangażowaniu policjantów nastolatek bezpiecznie wrócił do domu. Słowa uznania należą się również kobiecie, która zainteresowała się chłopcem i powiadomiła mundurowych.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here