Zachowaniem wzbudzili podejrzenia mundurowych

0
193

Policjanci z Kłodawy, w czwartek, 12 listopada br., podczas patrolowania miasta zauważyli dwóch mężczyzn, którzy od dłuższego czasu siedzieli w zaparkowanym samochodzie. Ich niecodzienne zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, więc postanowili ich wylegitymować. Jak się okazało, jeden z kontrolowanych mężczyzn był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe, dlatego mundurowi zadecydowali o dokładnym sprawdzeniu zarówno osób, jak i samochodu, którym przyjechali.

W wyniku przeprowadzonego przeszukania w pojeździe policjanci znaleźli woreczek strunowy ze znaczną ilością białego proszku. Badanie laboratoryjne wykazało, że jest to amfetamina. Ponadto stróże prawa pojechali sprawdzić miejsca zamieszkania mężczyzn pod kątem środków prawnie zabronionych. W mieszkaniu 35-latka znaleziono susz roślinny w postaci marihuany, natomiast u 37-latka kolejnych kilkanaście gramów amfetaminy.

35-letniemu mieszkańcowi Kutna policjanci przedstawili zarzuty posiadania środków odurzających, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast 37-latek, z uwagi na fakt, iż narkotyków miał zdecydowanie większą ilość, usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków psychotropowych, za które grozi mu do 10 lat więzienia. Ponadto sąd zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole