Zachęcają do wstąpienia w szeregi Policji. Nabór trwa!

0
80

Marzysz o ciekawej pracy? Lubisz pomagać innym? Nie boisz się nowych wyzwań? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Jeśli tak, zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający, ale dający wiele satysfakcji. Jeśli chcesz zostać policjantem, złóż dokumenty w Komendzie Powiatowej Policji w Kole.

Każdy, kto chciałby wstąpić w szeregi formacji, musi spełnić kilka wymagań. Musi posiadać polskie obywatelstwo, nieposzlakowaną opinię, nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystać z pełni praw publicznych. Ponadto musi mieć co najmniej średnie wykształcenie, odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować i dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Tyle mówią podstawowe wymogi formalne. Jeżeli kandydat je spełnia, może rozpocząć starania o przyjęcie do służby. Co należy zrobić? Po pierwsze, złożyć dokumenty. Można to zrobić od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30, w Komendzie Powiatowej Policji w Kole, przy ul. Sienkiewicza 14.

Następnie to postępowanie kwalifikacyjne, które obejmuje takie etapy jak: test wiedzy ogólnej, test sprawności fizycznej, badania psychologiczne, rozmowę kwalifikacyjną, komisję lekarską i ankietę bezpieczeństwa osobowego.

W 2019 r. Komendant Główny Policji ustalił następujące terminy przyjęć do służby w Policji: 7 marca 2019 r., 21 maja 2019 r., 16 lipca 2019 r., 2 września 2019 r., 7 listopada 2019 r. i 30 grudnia 2019 r.

Przyjęcie do służby wiąże się z blisko 7-miesięcznym szkoleniem zawodowym podstawowym w jednej ze szkół policyjnych. Następnie, po zakończeniu tego szkolenia, w ramach adaptacji zawodowej, policjant zostaje czasowo oddelegowany do pełnienia służby w oddziale prewencji Policji. Czas delegowania wynosi 53 dni, czyli do odbycia jest 37 służb oraz dodatkowe 2 dni zajęć szkoleniowych. Celem adaptacji zawodowej jest podniesienie praktycznych umiejętności służbowych, nabytych podczas szkolenia zawodowego podstawowego, tj.: zabezpieczanie imprez masowych, ochrona obiektów ważnych dla bezpieczeństwa państwa, przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych, działań pościgowych i poszukiwawczych, realizowanych w ramach działań pododdziałów zwartych Policji.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here