Zabrali 17-latkowi telefon. Sprawcy rozboju zostali zatrzymani

0
276
IMG3920

Sprawne działania kolskich policjantów doprowadziły do zatrzymania i postawienia zarzutów dwóm mężczyznom, którzy grożąc 17-latkowi zabrali mu telefon. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzuty dokonania rozboju, drugi zaś wymuszenia rozbójniczego.

Do kolskich policjantów, 31 lipca br., późnym wieczorem, zgłosił się młody człowiek, który poinformował, że kilka godzin wcześniej został napadnięty przez dwóch nieznanych mu mężczyzn, którzy zabrali mu telefon komórkowy.

Policjanci natychmiast przystąpili do typowania osób, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem i rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. Funkcjonariusze patrolując ulice miasta, w pewnym momencie zauważyli grupę osób, w której był mężczyzna odpowiadający wyglądem rysopisowi jednego ze sprawców. Mężczyzna, mimo próby ucieczki, szybko został zatrzymany i doprowadzony do kolskiej jednostki. 28-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Następnego dnia, w godzinach przedpołudniowych, policjanci zatrzymali drugiego ze sprawców. W jego domu funkcjonariusze znaleźli telefon należący do poszkodowanego.

Obaj podejrzani byli już wcześniej notowani za różnego rodzaju przestępstwa. 28-latek usłyszał zarzuty rozboju i decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące, natomiast 27-latkowi przedstawiono zarzuty wymuszenia rozbójniczego i sąd zastosował wobec niego dozór policyjny.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here