Zabezpieczyli dodatkowe środki na powiatowe drogi w pięciu gminach. Jest też dotacja do windy w DPS-ie

0
242

Dokładnie 205.520,50 zł dołożył ze swoich budżetów pięć samorządów, w których zaplanowano modernizacje powiatowych ciągów komunikacyjnych. A to w związku z tym, że zabrakło środków na realizację zadań. Do tej kwoty swój udział w wysokości 308.280 zł zadeklarował także Powiat Kolski. Podjęcie uchwały zmieniającej dotychczasowe zapisy w planie budżetowym odbyła się w ubiegłym tygodniu na bardzo krótkiej, bo niespełna kwadransowej sesji nadzwyczajnej. Rajcy jednogłośnie zdecydowali o zwiększeniu środków na budowy dróg w gminach Babiak, Osiek Mały, Kłodawa, Przedecz i Chodów.

Gmina Babiak dołożyła 40.000 zł do dróg: Mąkoszyn-Przybyłów, tj. od Janowic do Dębna Poproboszczowskiego, Hilerowo-Olszak, w kierunku Lichenka. w Brdowie, w kierunku Przedcza oraz w Kiejszach – od kościoła w Dębnie Poproboszczowskim w stronę drogi wojewódzkiej nr 270 w Kiejszach. W gminie Osiek Mały chodzi o trakt Hilerowo-Trzebuchów, do którego samorząd dołożył także 40.000 zł. W Kłodawie remont dotyczy ulicy Kościelnej, do której miejscy radni dodali 45.520 zł, a w Przedczu uwaga inwestorów koncentruje się na ulicy Szkolnej, do której przedeccy samorządowcy dołożyli 40.000 zł. W gminie Chodów natomiast taka sama, jak w Przedczu, skierowana została na przebudowę drogi w miejscowości Długie. W proporcji 40 do 60 procent, w inwestycjach tych partycypuje samorząd powiatowy, stąd kwota, która na zadania została przeznaczona opiewa na sumę 308.280 zł.

Druga zmiana budżetowa omawiana podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Kolskiego dotyczyła zwiększenia dotacji na zakup i montaż windy dla Domu pomocy Społecznej przy ulicy Bliznej w Kole. Dotychczas Powiat Kolski przeznaczył na ten cel 53.000 zł, ale teraz pieniędzy na ten cel jest więcej ze względu na dotację w wysokości 182.440 zł od wojewody wielkopolskiego. Po zmianach na przedsięwzięcia teraz teraz 235.440 zł.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here