Z pomocą dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Lokalny punkt także w Kole

1
88
Z pomocą dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Kole, wczoraj, tj. w piątek, 12 kwietnia, odbyła się konferencja tematyczna, podczas której koordynator projektu oraz specjaliści przekazali obecnym szczegółowe informacje o realizowanym w Wielkopolsce Wschodniej zadaniu publicznym “Z pomocą dla osób pokrzywdzonych przestępstwem”.

Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich to organizacja pozarządowa pożytku publicznego z Konina. Otrzymała ona dotację celową z Ministerstwa Sprawiedliwości Departament Funduszu Sprawiedliwości na realizację zadania w zakresie udzielania pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, ich najbliższym oraz świadkom.

Zadanie jest realizowane od stycznia 2019 roku i potrwa do 31 grudnia 2021 roku. W tym celu został utworzony Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Koninie oraz lokalne punkty w Kazimierzu Biskupim, Turku, Słupcy i Kole.

W ramach realizacji zadania publicznego zapewniona jest bezpłatna pomoc prawna, psychologiczna, mediacja, a także wsparcie terapeutyczne i psychiatryczne. Ponadto osobom uprawnionym zwracane są koszty dojazdu środkami komunikacji publicznej do punktów pomocy w Koninie, Kazimierzu Biskupim, Kole, Słupcy i Turku, koszty schronienia, dofinansowania do zakupu żywności, szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe oraz wyjazd małoletniego na krótki wypoczynek.

Czynna jest całodobowa infolinia pod numerem telefonu 792 592 909 oraz telefony do osób pierwszego kontaktu:

  • w Koninie tel. 792 592 072,
  • Słupcy tel. 792 592 027,
  • w Kole tel. 792 592 042,
  • Turku tel. 792 592 034
  • w Kazimierzu Biskupim tel. 792 592 884.

Szczegóły dotyczące projektu dostępne są na stronie: www.tio.konin.pl

źródło i zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here