Z okna i przez domofon. Policjanci sprawdzają osoby objęte kwarantanną

0
117
317-276146

Każdego dnia policjanci odwiedzają osoby objęte kwarantanną. Nie mają jednak bezpośredniego z nimi kontaktu, a jedynie rozmawiają telefoniczne. W rozmowie funkcjonariusz zadaje kilka pytań dotyczących stanu zdrowia, samopoczucia, a także pyta, czy dana osoba coś potrzebuje. W przypadku, gdy osoba objęta kwarantanną zgłosi jakąś potrzebę, wówczas prośba przekazywana jest właściwej instytucji.

Na terenie powiatu kolskiego dzielnicowi nie odnotowali żadnego przypadku nieobecności w czasie zdalnej kontroli. Wszystkie sprawdzane osoby współpracują ze stróżami prawa, podchodzą do okien i identyfikują się przez domofony. Nie było żadnego przypadku niedostosowania się do sugestii policjanta.

Mundurowi przypominają, że tylko dzięki wspólnej odpowiedzialności jesteśmy w stanie ograniczyć rozmiary pandemii koronawirusa. Jednocześnie podkreślają, że w przypadku, gdy policjanci stwierdzą, że osoba objęta kwarantanną domową nie stosuje się do przepisów oraz wytycznych, będą sporządzali stosowną dokumentację w celu jej ukarania.

źródło i zdjęcia: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here