Z Jakubem Małeckim nie tylko o jego twórczości. Autor „Rdzy” i kultowego „Dygotu” spotkał się z czytelnikami w Kole [FOTO, WIDEO]

0
258

O tym, co w powieściach ociera się o jego własne, życiowe doświadczenia, o znaczeniu rodziny oraz o tym, jak traktuje swoich bohaterów, i jak ważny jest dla niego czas w konstruowaniu opowieści o ludzkim losie, przemijaniu i śmierci, na spotkaniu ze swoimi czytelnikami i miłośnikami rozmawiał Jakub Małecki. Autor m.in. „Rdzy”, „Dygotu”, „Dżozefa” i „Śladów” był w miniony piątek gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole. Ale na spotkaniu nie mówił tylko o swojej literackiej pracy. Wiele dygresji dotyczyło jego samego, m.in. wspomnień z dzieciństwa, zdarzeń, które posłużyły do stworzenia fragmentów powieściowej fabuły oraz codzienności. Nie brakło też zwierzeń o pokonywaniu własnych słabości oraz wyjawiania rodzinnych, małych sekretów, a to dzięki temu, że jednym z prowadzących rozmowę był brat Jakuba, Radek Małecki, znany z tego, że za kilka dni po raz drugi weźmie udział w charytatywnym biegu „Od Helu po Halny”.

Było zatem i poważnie, i z dozą humoru, a że Jakub Małecki opowiada niezwykle barwnie i ciekawie, więc ponadpółtoragodzinne spotkanie było miłym przeżyciem, i na pewno zapadnie jego uczestnikom w pamięć. Na koniec pisarz podpisywał książki oraz chętnie pozował do zdjęć, tym bardziej, że wśród obecnych w sali byli jego przyjaciele i znajomi z czasów, kiedy jeszcze mieszkał w Kole.

Poniżej, w trzech fragmentach, nagranie wideo ze spotkania z Jakubem Małeckim oraz galeria zdjęć. Zapraszamy do obejrzenia. 

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here