Z Holandii jechała do Estonii. Kolscy policjanci odzyskali koparkę

0
2022

Policjanci z Posterunku Policji w Dąbiu, w minioną sobotę, odzyskali przywłaszczoną na terenie Holandii koparkę budowlaną. Maszyna warta niemal 100 tys. złotych była ukryta w naczepie ciężarówki i miała opuścić Polskę.

Kolscy policjanci, 1 września br., otrzymali informację, że na jednym z MOP-ów na autostradzie A2, może znajdować się przywłaszczona na terenie Holandii koparka. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce i dokładnie sprawdzili wszystkie ciężarówki na parkingu. Okazało się, że na naczepie jednej z nich znajduje się przywłaszczona maszyna. Koparka o wartości prawie 100 tysięcy złotych została 30 sierpnia br. legalnie wypożyczona w Holandii, skąd miała pojechać do prac na terenie Belgii. Zamiast tego została ukryta we wnętrzu naczepy i przetransportowana do Polski. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy przywłaszczenia maszyny chcieli ją przewieźć aż do Estonii. Policjanci z Dąbia zatrzymali kierowcę ciężarówki, którym okazał się 24-letni obywatel Estonii. Przywłaszczona koparka wróciła już do prawowitego właściciela. Kierowca zestawu, na którym znajdowała się maszyna, usłyszał zarzuty paserstwa. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Dalsze okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane przy współpracy z holenderską policją.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here