Z dożywotnim zakazem i na podwójnym gazie

0
67
IMG_5250

Babiaccy policjanci, podczas drogowego patrolu, w Mchowie, w niedzielę, 13 września, zauważyli pojazd marki Renault. Samochód od razu zwrócił uwagę funkcjonariuszy, ponieważ nie miał tablic rejestracyjnych. Po zatrzymaniu do kontroli, kierujący autem 41-latek tłumaczył, że sprowadził je z zagranicy i nie zdążył jeszcze dokonać rejestracji.

Jak się jednak okazało, kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, nie było największym przewinieniem mężczyzny. Mieszkaniec gminy Babiak jechał bowiem będąc kompletnie pijanym. Po przeprowadzaniu badania stanu trzeźwości przez mundurowych, okazało się, że 41-latek miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto w trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz o losie 41-latka zadecyduje sąd. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here