XIII Samochodowy Rajd Nawigacyjny dla Samorządowców

0
88
317-266469

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Kole oraz Urzędem Gminy w Grzegorzewie zorganizowali XIII Samochodowy Rajd Nawigacyjny dla Samorządowców. Uczestniczyli w nim przedstawiciele instytucji samorządowych z powiatu kolskiego, konińskiego oraz słupeckiego. Głównym celem przedsięwzięcia było doskonalenie techniki jazdy samochodem oraz propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

W Samochodowym Rajdzie Nawigacyjnym dla Samorządowców wystartowało 13 dwuosobowych ekip. Komandorem rajdu został Komendant Powiatowy Policji w Kole. Rywalizacja rozpoczęła się w siedzibie konińskiego WORD-u.

Po uroczystym otwarciu uczestnicy rozwiązywali test dotyczący przepisów ruchu drogowego. Następnie w trzyminutowych odstępach czasu, drużyny wyposażone w mapki wyruszyły w teren. Zawodnicy mieli do pokonania 60 kilometrowy odcinek, który musieli przebyć zgodnie z obowiązującymi zasadami opisów nawigacyjnych. Trasa wiodła przez Konin, gminy Krzymów, i Kościelec oraz miasto i gminę Koło. Drużyny na trasie rajdu musiały poruszać się ze średnią prędkością 40 km/h. Na trasie wyznaczono trzy punkty kontrolne, na których auta powinny zameldować się w określonym limicie czasu. Na mecie, która znajdowała się przy hali sportowej w Grzegorzewie, kolscy policjanci przeprowadzili konkurencję polegającą na sprawnościowej jeździe na przygotowanym torze. Dodatkowym utrudnieniem dla kierowców było to, że podczas wykonywania manewrów, nie mogli zrzucić piłeczki umieszczonej w specjalnym talerzu przymocowanym na masce samochodu.

Kiedy wszystkie ekipy zakończyły zadanie, odbyło się podsumowanie przedsięwzięcia. Najlepszą drużyną rajdu okazała się reprezentacja Starostwa Powiatowego w Koninie, która otrzymała puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie. Drużyna reprezentująca Urząd Miasta i Gminy Golina zajęła drugie miejsce i otrzymała puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kole. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z Urzędu Miasta i Gminy w Rychwale, którzy otrzymali puchar wójta gminy Grzegorzew. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe puchary.

źródło i zdjęcia: KPP w Kole, UG Grzegorzew

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here