XII edycja Kryterium Kolarskiego o Srebrną Szprychę

0
145
64510_img_0589

XII edycja Kryterium Kolarskiego o Srebrną Szprychę Memoriał Zdzisława Walczaka o puchar burmistrza za nami. Wyścig odbył się w minioną niedzielę na ulicach miasta. Jego początek i koniec miał miejsce naprzeciwko budynku starostwa powiatowego. Trasa wyścigu obejmowała ulice Toruńską, Broniewskiego, Niezłomnych, Włocławską, Sienkiewicza, które na czas jazdy zostały zamknięte. Zawodnicy pokonywali zależną od kategorii liczbę pętli. Organizatorem przedsięwzięcia było Kolskie Towarzystwo Cyklistów oraz Urząd Miejski w Kole, Starostwo Powiatowe w Kole i gmina Koło, przy wsparciu licznych sponsorów.

W starcie Żaczków najszybciej na linii mety pojawiła się: Anna Kij (UKS Zefir Wola Doroszewska). W kategorii Żak Wiktor Szmaj (UKS Zefir Wola Doroszewska), Adam Stysiak (UKS Zefir Wola Doroszewska), Jakub Robak (KTC Koło).

Wśród Młodzików najszybciej na metę dotarli: Gracjan Olkowski (KTC Koło), Patryk Goszczurny (Zefir Wola Doroszewska), Jakub Markulak (Zefir Wola Doroszewska).

Najlepsze Młodziczki to: Marta Strzyż (UKS Zefir Wola Doroszewska), Aleksandra Smoliga (UKS Zefir Wola Doroszewska). Najszybsi Juniorzy Młodsi to: Filip Głowacki (KTC Koło), Mikołaj Kasiński (KTC Koło), Hubert Iwankiewicz (UKS Mróz Kórnik). W kategorii Masters mamy lokalnych zwycięzców. Trasę najszybciej pokonali: w kategorii Cyklosport Bartosz Bejm z Koła, w kategorii M30 Piotr Lis (Merx Team Wągrowiec), w kategorii M40 Daniel Warach (Warach Rowery), w kategorii M50 Jacek Walczak z Koła, w kategorii M60 Piotr Marcinkowski z Kalisza i w kategorii M70 Wacław Fabijanowski z Łodzi.

Gminę Miejską Koło reprezentował naczelnik Wydziału Działalności Gospodarczej i Promocji Miasta Mirosław Kwiręg, który w imieniu burmistrza Krzysztofa Witkowskiego pogratulował zwycięzcom, podziękował wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznym memoriale i zachęcił do częstego odwiedzania naszego miasta nie tylko z okazji organizowanego wyścigu. Zawodnikom oraz sponsorom podziękował także prezes Kolskiego Towarzystwa Cyklistów, Zbigniew Brzozowski.

źródło i zdjęcia: Urząd Miejski w Kole

Kryterium Kolarskiego o Srebrną Szprychę rok temu – czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here