X Charytatywny Turniej Piłki Nożnej w Babiaku był rekordowy [FOTO]

1
883

To było rekordowe sportowe przedsięwzięcie. Mowa o X Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej, jaki wczoraj i dziś odbywał się w hali sportowej w Babiaku. Co prawda, do rywalizacji stanęło 26 drużyn, więc nieco mniej niż w roku ubiegłym, ale kwota zebranych środków oraz suma najwyższego wpisowego okazały się nowymi rekordami. Bardzo miłym akcentem był też fakt, że zmagania piłkarzy obserwowali główni bohaterowie akcji, czyli dzieci, którym niesiona jest pomoc, oraz ich najbliżsi.

Wczoraj rozegrane zostały mecze grupowe, z których do dzisiejszych rozgrywek awansowały zespoły: Kujawy, Zawsze nad Wami, Błękitni, Górnicy, Są Gorsi, KS Mostki, BBK Legends Gramy i Pomagamy, Ba-Trans, Gentlemen Mart-Dom, Outsaiderzy, Galacticos Izbica, Grzegorzew, Warta Ochle, Coco Jambo oraz z trzecich miejsc: Dzieci Romana i Niepokonani.

W ćwierćfinale rozegrane zostały następujące mecze:

Gorsi – Gentlmen Mart-Dom 5:0

Błękitni – Outsaiderzy 3:1

Kujawy – BBK Legends Gramy i Pomagamy 1:0

Niepokonani – Galacticos Izbica 2:4

W półfinałach natomiast spotkały się drużyny: Są Gorsi i Błękitni, a wynik tego pojedynku to 1:0. W drugim półfinale natomiast Kujawy rywalizowały z Galacticos Izbica, i po dogrywce wygrały 1:0.

Mecz o 3. miejsce był spotkaniem Błękitnych z Galacticos Izbica i zakończył się wynikiem 0:3, a w finale Są Gorsi pokonali Kujawy 3:1, i to oni triumfowali w całym turnieju. Zatem tabela pierwszej czwórki wyglądała następująco: I miejsce: Są Gorsi, II – Kujawy, III – Galacticos Izbica, a IV – Błękitni.

Najlepszym bramkarzem turnieju okrzyknięto Pawła Drzewieckiego (Są Gorsi), a królem strzelców został Adrian Kmita (Są Gorsi), który strzelił 13 bramek.

Tegoroczna edycja turnieju była rekordowa pod względem zebranych środków. Trafiła ona do dzieci, którym rozgrywki były dedykowane. Pomoc spotkała się z ogromnie ciepłym podziękowaniem, nie tylko za ostatnią akcję, ale także za wszystkie poprzednie. Wzruszający był także gest jednej z rodzin, która wiedząc, że inne mogą być w trudniejszej sytuacji, swoją część przekazała bardziej potrzebującym.

Rekordowe okazały się środki zebrane w ramach akcji. Najwyższą kwotę wpisowego w wysokości 2.400 zł przekazała drużyna BBK Legends Gramy i Pomagamy, a ostateczna suma zebrana podczas turnieju wyniosła 8.545zł.

Jak zapowiedział przedstawiciel organizatorów przedsięwzięcia, Krzysztof Witkowski, to na pewno nie jest ostatnia edycja turnieju. Należy się spodziewać następnych oraz kolejnych rekordów. Przy okazji podziękował współorganizatorom, sponsorom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu dobroczynnej akcji.

Powiązane artykuły: Po raz 10. w Babiaku zagrają charytatywnie!

Zgłosiło się już 19 drużyn! Organizatorzy czekają na kolejne do 12 lutego

Aż 26 drużyn zagra w X Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej w Babiaku. Dziś odbyło się losowanie grup

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here