Wypadek na drodze wojewódzkiej przed Kołem. Ranny rowerzysta przewieziony do szpitala

0
551
Do wypadku z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego doszło wczoraj, tj. 13 marca br., o godzinie 16.30, na drodze wojewódzkiej nr 270, w okolicy stacji paliw, tuż przed Kołem. Na pasie jezdni w kierunku Koła, kierujący pojazdem marki Opel Astra, 77-letni mieszkaniec gminy Babiak najechał na 56-letniego rowerzystę, mieszkańca Koła, który poruszał się swoim jednośladem w tym samym kierunku. W wyniku zdarzenia rowerzysta doznał urazu głowy i został przewieziony do szpitala, gdzie nadal przebywa. – Okoliczności i przyczyny wypadku są wyjaśniane przez funkcjonariuszy. Policjanci dokonali oględzin miejsca zdarzenia oraz pojazdów, przesłuchali także świadków oraz jednego uczestnika zdarzenia – poinformowała rzecznik KPP w Kole, st. sierż. Weronika Czyżewska.
W związku z tym wypadkiem, a także w kontekście zakończonej kilka dni temu policyjnej akcji “NURD – zero tolerancji”, związanej z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, wraz z rozpoczynającym się sezonem rowerowo-motocyklowym, policjanci zwracają się z apelem do kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na kierujących jednośladami, którzy w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia są bardziej narażeni na obrażenia, uszczerbek na zdrowiu, a nawet utratę życia. Z drugiej jednak strony apel i prośba kierowane są także do rowerzystów i motocyklistów, aby sami zadbali o swoje bezpieczeństwo. W dużej mierze bowiem od nich zależy to, czy ich zachowanie na drogach nie stwarza potencjalnego zagrożenia dla nich samych, jak i dla innych użytkowników jezdni.
zdjęcie: KPP w Kole

Artykuł powiązany: Ujawnili 143 wykroczenia, z których 45 popełnili piesi

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here