“Wygraj sukces” po raz pierwszy w Kole!

0
180
Wygraj sukces
Wygraj sukces

Blisko czterdziestu wokalistów wystąpiło w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kole. Młodzi artyści, w czterech grupach wiekowych, wzięli udział w kwalifikacjach regionalnych 24. Konkursu Piosenki “Wygraj sukces”. Konkurs ma ponad 20-letnią tradycję. Zainicjowany został w 1996 roku przez Tarnobrzeski Dom Kultury i jest jednym z ważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce.

“Wygraj sukces” po raz pierwszy w Kole!

Miejski Dom Kultury w Kole po raz pierwszy miał zaszczyt współorganizować kwalifikacje regionalne. Soliści prezentowali po dwie piosenki, a poziom wykonań był bardzo wysoki. Ostatecznie do III etapu konkursu, we wszystkich grupach wiekowych, zakwalifikowali się: Antonina Zommer z Miejskiego Domu Kultury w Turku, Anastazja Adaszek ze Studia My Voice w Starym Mieście, Axel Drop ze Szkoły Wokalno-Aktorskiej FAMA w Koninie, Amelia Sobczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, Maja Żylińska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie, Klaudia Hejman z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie, Dominika Smolińska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej i Agata Sieczkowska ze Studia My Voice w Starym Mieście.

Jury przyznało też kilka wyróżnień. Trafiły one do Laury Bączkiewicz z Konińskiego Domu Kultury, Michaliny Kurek z Miejskiego Domu Kultury w Turku, Michaliny Michalak z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, Marii Szewczyńskiej z Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie, Aleksandry Ostrowskiej ze Szkoły Muzycznej YAMAHA w Kole, Franciszka Patryna z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze, Patrycji Klepczarek z Miejskiego Domu Kultury w Kole i Kingi Antkiewicz z Pomarzan Fabrycznych.

Ostatni etap odbędzie się w Tarnobrzeskim Domu Kultury od 20 do 21 września 2019 roku.

źródło i zdjęcia: MDK w Kole

Inne wydarzenia w Miejski Domu Kultury w Kole – czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here