Wybory już w najbliższą niedzielę! Kto startuje z powiatu kolskiego?

0
233
wybory-1

Już w najbliższą niedzielę, 13 października br., udamy się do urn wyborczych. W okręgu nr 37, obejmującym powiaty gnieźnieński, kolski, koniński, słupecki, średzki, śremski, turecki, wrzesiński oraz Konin, uprawnieni do głosowania będą wybierać swojego kandydata spośród wszystkich umieszczonych na listach następujących ugrupowań: Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe, Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej, Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość, Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni oraz Komitetu Wyborczego Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów.

Na listach znajduje się 103 kandydatów na posłów, a wśród nich jest 11 mieszkańców powiatu kolskiego. Tylko na jednej z nich, a chodzi o Komitet Wyborczy Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów, nie ma mieszkańców ziemi kolskiej. Na pozostałych znajdziemy po dwóch, a nawet trzech. Wszyscy 103 kandydaci stoczą bój o 9 mandatów.

Z Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe, do Sejmu RP, z terenu powiatu kolskiego, z pozycji 5., startuje Marek Stanisław Tomicki, nauczyciel z Żurawieńca w gminie Babiak, a z 17. – Bernard Marek Brzoski, dyrektor z Chodowa.

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, z powiatu kolskiego, wystawia posła Leszka Ryszarda Galembę z Kiełczewa Smużnego Czwartego w gminie Koło, który figuruje na miejscu 5., a na 17. znajduje się pedagog szkolny z Koła, Halina Musiałek.

Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej do Sejmu RP wystawia z 5. miejsca, Roberta Galębę, technika gastronoma z Psar w gminie Babiak, a z 9. – Jadwigę Elżbietę Jaroniewską, ekonomistkę z Kłodawy.

Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość, z powiatu kolskiego, wystawia trzech kandydatów. „Jedynką” jest Anna Mirosława Bryłka, prawnik z Kobylaty w gminie Kłodawa. Pozycję czwartą zajmuje Paweł Rafał Rusin – historyk z Koła, a na ósmym znajduje się Andrzej Zbigniew Smolarek, inżynier budowy dróg z Witowa, w gminie Osiek Mały.

Na liście Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni znajdują się dwa nazwiska. Pod piątką odnajdujemy Ireneusza Niewiarowskiego, rolnika z Cząstkowa w gminie Kłodawa, a na 7. – Andrzeja Szurgota, geografa z Powiercia w gminie Koło.

Do Senatu RP z powiatu kolskiego nie ma kandydata. W okręgu nr 93, obejmującym powiaty: kolski, koniński, turecki oraz Konin, o mandat senatorski ubiegają się Margareta Budner, lekarz z Modły Królewskiej, typowana przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość oraz Maciej Dariusz Sytek, historyk z Biskupic, który do wyższej izby parlamentu startuje z listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni.

Przypomnijmy. W niedzielę, 13 października, lokale wyborcze będą czynne od 7.00 do 21.00. Udając na wybory, należy ze sobą wziąć dowód tożsamości ze zdjęciem. Aby oddać ważny głos, na karcie z kandydatami do Sejmu RP należy postawić X tylko przy jednym nazwisku. Także tylko przy jednym nazwisku należy postawić znak X na karcie do głosowania na senatorów. Ale w tym przypadku jest łatwiej, gdyż do wyboru są tylko dwie osoby.

źródło: https://pkw.gov.pl/

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here