Współpraca z bydgoskim klubem owocuje sukcesami

0
134
119993213_644963376224297_8369752556838128846_n

Brdowscy wioślarze wzięli udział na makroregionalnych zawodach wioślarskich w Gdańsku, gdzie wystartowali w trzech konkrecjach: dwójce podwójnej dziewcząt, czwórce ze sternikiem mix oraz dwójce podwójnej mix.

W minioną sobotę, 19 września br., na torze Martwa Wisła w Gdańsku, odbył się finał czwórki ze sternikiem mix. W skład osady weszli Kamil Chabowski i Paweł Sobkowiak reprezentujący klub LOTTO Bydgostia – podopieczni trenera Leszka Lemańczyka, Julia Ćwiklińska i Marta Mazur z MKS-u „Brdów” – podopieczne trenera Bartosza Mikołajczyka oraz sterniczka Jagoda Karl (BKW Bydgoszcz) trenująca u Katarzyny Trzeciak. Mix w takim składzie płynął pierwszy raz i wywalczył złoty medal.

W niedzielę natomiast odbyły się dwa finały w dwójkach dziewcząt oraz mix. Pierwszym finałem był mix i znów brdowianie połączyli siły z klubem RTW LOTTO Bydgostia, co zaowocowało kolejnym złotym medalem dla obu klubów. W skład osady weszli Paweł Sobkowiak – RTW LOTTO Bydgostia oraz Julia Ćwiklińska – MKS „Brdów”. W finale dwójki podwójnej dziewcząt Julia Ćwiklińska oraz Marta Mazur dopłynęły do mety na 5. miejscu, poprawiając swój rekord życiowy. – Z klubem RTW LOTTO Bydgostia współpracujemy już od kilku lat. Przynosi to wymierny efekt. Bardzo się cieszę, że wspólnie mogliśmy wystawić czwórkę oraz dwójkę mix, które zdobyły złote medale podczas regat w Gdańsku. Dwójka dziewcząt popłynęła bardzo ładnie. Ich zadaniem było pokonanie czasu z Mistrzostw Polski i to się udało. Teraz obie przesiadają się na najmniejsze łodzie, czyli jedynki i najprawdopodobniej ostatnim ich startem będzie występ na Malcie w Poznaniu podczas październikowych regat. Dopóki pogoda nam pozwoli, będziemy przygotowywać się na jeziorze – powiedział Bartosz Mikołajczyk. – Cieszę się ogromie z sukcesów moich uczniów oraz absolwentów. Julia od września zaczęła naukę w bydgoskim liceum oraz treningi w największym klubie w Polsce RTW LOTTO Bydgostia, gdzie może osiągnąć duże sukcesy, podobnie jak jej starsza koleżanka Małgosia Strybel. Przed Martą natomiast jeszcze dwa lata w naszej szkole. Jeśli się nie podda, a trener stworzy większą osadę, to możliwe, że będziemy walczyć znów o medale Mistrzostw Polski w 2021 roku. Wierzę, że się się to uda, ponieważ uczniowie są zmotywowani podczas treningów oraz wkładają mnóstwo wysiłku i serca w to, co robią – dodał dyrektor SP w Brdowie Dariusz Racinowski.

źródło i zdjęcia: MKS “Brdów”

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here