Wspólnie przyczynili się do uratowania życia Francuzowi

0
88

Wyjątkową interwencję zapisali na swoim koncie kolscy funkcjonariusze. W pierwszym tygodniu 2021 roku, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole, odebrał zgłoszenie od osoby zaniepokojonej treścią rozmowy prowadzonej za pośrednictwem internetowego komunikatora z obywatelem Francji. Jak wynikało ze zgłoszenia, obcokrajowiec miał powiadomić, iż zamierza popełnić samobójstwo. Dyżurny potraktował zgłoszenie bardzo poważnie i podjął procedurę nawiązania kontaktu ze stroną francuską. Powiadomił dyżurnego w KWP w Poznaniu, który skontaktował się z policjantami Biura Współpracy Międzynarodowej Policji KGP.

W efekcie działań wykonanych przez policjantów BWMP, francuscy stróże prawa szybko dotarli do miejsca zamieszkania osoby deklarującej odebranie sobie życia. Tam zastali konkubinę mężczyzny, która stwierdziła, że jej partner przejawia zachowania depresyjne, kilka godzin temu wyszedł z domu i nie można nawiązać z nim kontaktu. Francuscy policjanci rozpoczęli poszukiwania, w wyniku których odnaleźli mężczyznę. Był nieprzytomny. Natychmiast, na miejscu, udzielili mu pomocy przedmedycznej, a następnie mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Właściwa, bardzo odpowiedzialna postawa osoby, która powiadomiła kolskich funkcjonariuszy oraz szybka i zdecydowana reakcja służby dyżurnej kolskiej jednostki przyczyniła się do odnalezienia mężczyzny i udzielenia mu niezbędnej pomocy.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here