Wskazówek odnośnie bezpieczeństwa podczas wakacji nigdy dość

0
57

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole, po raz kolejny, zorganizowali profilaktyczną akcję dla dzieci pt. „Uliczni pedagodzy”. Nie zabrakło na niej policjantów, którzy rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w okresie wakacyjnym.

Lipiec jest miesiącem, w którym dzielnicowi i policjanci Wydziału Prewencji KPP w Kole, w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających, prowadzą działania profilaktyczne. Pikniki i półkolonie są doskonałą okazją do przekazania ważnych rad i wskazówek, aby wakacje upłynęły przyjemnie i bezpiecznie. W piątek, 13 lipca br., jeden z funkcjonariuszy, w ramach zainicjowanej przez MSWiA ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, spotkał się z uczestnikami wakacyjnej akcji „Uliczni pedagodzy”, zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie. Policjant Zespołu ds. Nieletnich i Patologii promował wśród dzieci i młodzieży zasady bezpiecznych zachowań. Przypomniał reguły prawidłowego korzystania z dróg publicznych, podkreślił, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe, które warto zakładać nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w miejscach niedostatecznie oświetlonych. Asp. Mariusz Rumiejowski mówił również o bezpieczeństwie podczas zabaw na świeżym powietrzu, a także jak należy zachować się, gdy dziecko zaczepi obca osoba lub nieznajomy zapuka do mieszkania.

Policjant przestrzegał też przed kąpielą bez nadzoru osoby dorosłej, a także organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Ważnym elementem spotkania było przypomnienie najmłodszym numerów alarmowych. Ponadto mundurowy opowiedział o pracy policjantów, prezentując wyposażenie i pojazd służbowy, co wzbudziło największe zainteresowanie maluchów.

Podczas spotkania policjant rozdał dzieciom elementy odblaskowe i ulotki informacyjne, które nakłaniają m.in. do korzystania ze strzeżonych kąpielisk, stosowania się do obowiązujących na nich znaków oraz instruują o sposobie postępowania w przypadku potrzeby udzielenia pomocy osobie tonącej.

źródło i zdjęcia: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here