Wsiadł za kierownicę pijany i bez prawa jazdy!

0
191

W Domanikowie, w gminie Chodów, policjanci zatrzymali 44-latka, który kierował samochodem marki Opel Astra, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, gdyż wcześniej zostało mu zatrzymane za podobny czyn.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 7 listopada br. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kłodawie, podczas patrolu, zauważyli pojazd, którego kierowca wykonywał manewry, wywołując podejrzenie policjantów. Gdy do niego podjechali, okazało się, że mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy. Ponadto wyczuli również od niego woń alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mieszkaniec gminy Chodów posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2023 roku. Potwierdziły się również przypuszczenia policjantów dotyczące stanu trzeźwości kierującego. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna tłumaczył, że przyjechał do sklepu po papierosy. Teraz, zgodnie z nowelizacją przepisów karnych, za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat i przedłużenie okresu tego zakazu.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here