“Wkręcali” plażowiczów… w bezpieczeństwo nad wodą

0
190

W ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” nad Jeziorem Brdowskim policjanci, ratownicy WOPR, PCK oraz strażacy promowali bezpieczny wypoczynek nad wodą. Mówiono o niebezpiecznych sytuacjach, do jakich może dojść w czasie wypoczynku nad wodą oraz o sposobach ich zapobiegania. Pracownicy WOPR-u i PCK przeprowadzili instruktaż z zakresu resustytacji krążeniowo-oddechowej. Atrakcją dla plażowiczów był także pokaz ratownictwa straży pożarnej.

Kolscy policjanci sięgają po wiele sposobów jak najciekawszego przekazu wiedzy profilaktycznej. Od zeszłego roku policjanci wraz z ratownikami WOPR-u i straży pożarnej na plaży w Brdowie organizują akcje edukacyjne, na których informują plażowiczów, jak zachować się nad wodą, aby było bezpiecznie. W tym roku do działań dołączyli również pracownicy Polskiego Czerwonego Krzyża. W sobotę, 7 lipca, nad jeziorem w Brdowie, podczas spotkania, poszczególne służby przeprowadziły działania profilaktyczne, z których mogli skorzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Uczestnicy wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy osobie potrzebującej pomocy w wodzie. Ratownicy wskazali właściwe zachowania podczas ratowania osoby tonącej, jak wyglądają prawidłowe chwyty, oraz jak bezpiecznie odholować taką osobę do brzegu. Każdy chętny mógł spróbować swoich umiejętności w zakresie resustytacji krążeniowo-oddechowej. Nie obyło się również bez pokazu sprzętu ratowniczego, którym dysponują służby ratunkowe. Ogromną atrakcją dla plażowiczów była możliwość przepłynięcia wraz z ratownikami łodzią motorową straży pożarnej, wykorzystywaną do ratowania życia.

Wszystkim obecnym plażowiczom dzielnicowi wręczyli ulotki prewencyjne, przypominające zasady bezpiecznego korzystania w wypoczynku wodnego. Kolejne tego typu spotkanie na plaży w Brdowie odbędzie się 4 sierpnia, na które organizatorzy serdecznie zapraszają.

źródło i zdjęcia: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here