Wjechała w budynek mieszkalny

1
108

Osoba siedząca za kierownicą seatem wjechała w budynek mieszkalny w Kłodawie. Taką informację otrzymał w minioną sobotę, 11 maja br., dyżurny kolskiej komendy policji.

Pijana wjechała w budynek

Jak ustalono, 30-latka wyjeżdżając z ulicy Krętej na Przedecką próbowała skręcić w prawo. Niestety, nie wyrobiła zakrętu i uderzyła w dom. Policjanci szybko domyślili się, co było przyczyną nieprawidłowego manewru kierującej. Po wykonaniu badania stanu trzeźwości przez funkcjonariuszy, okazało się, że mieszkanka Kłodawy miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Na szczęście, w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. W tym czasie nikogo nie było na chodniku. Sprawczyni kolizji także nie ucierpiała, ale za spowodowanie kolizji drogowej, kobieta odpowie zgodnie z przepisami Kodeksu wykroczeń. Ponadto poniesie odpowiedzialność za przestępstwo, jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości. Według Kodeksu karnego grozi za to grzywna, kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Oprócz tego, osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Przy okazji tego zdarzenia policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia! Pijany stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Wywołuje też błędną ocenę własnych możliwości i znacznie obniża samokontrolę oraz koncentrację.

źródło i zdjęcie KPP w Kole

Inne wydarzenia z nietrzeźwymi kierowcami – czytaj tutaj

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

  1. Sprostowanie: to ulica “Krępa”, a nie “Kręta”.
    W Kłodawie nie ma ulicy “Krętej”.
    Pozdrawiam:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here