Wizyta niemieckiej delegacji w Babiaku

0
252

Gminę Babiak odwiedziła niemiecka delegacja. Gośćmi babiackiego samorządu byli pastor Rudolf Albrecht z Lubeki z żoną Luise Albrecht, ich syn, diakon, Simon Albrecht z Hamburga i jego żona Birte Albrecht, nauczycielka, pedagog specjalny w Szkole Podstawowej w Buchholz koło Hamburga. Towarzyszył im Adam Maliński.

Celem wizyty w gminie Babiak było odwiedzenie cmentarza ewangelickiego przy ul. Zielonej. O godzinie 16.00 na cmentarzu tym pastor Albrecht, wspólnie z proboszczem parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Babiaku, ks. Pawłem Okońskim, w otoczeniu miejscowej ludności i wolontariuszy z Przedcza, Kłodawy, Koła, Konina i Obornik, uczestniczyli w modlitwie ekumenicznej za spoczywających na tym cmentarzu dawnych mieszkańców Babiaka wyznania ewangelickiego.

źródło i zdjęcia: Urząd Gminy w Babiaku

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here