Wioślarze z Brdowa zdobyli kolejne medale

0
406

Uczniowie, wioślarze z Zespołu Szkół w Brdowie wzięli udział w Płockiej Sztafecie Olimpijskiej 2018, zorganizowanej przez Płockie Towarzystwo Wioślarskie oraz Płocki Klub Olimpijczyka. Szkoła z Brdowa wystawiała 3 sztafety: 2 dziewcząt oraz 1 chłopców. W kategorii dziewcząt i chłopców wystartowało 10 szkół z powiatu płockiego. Każdy zawodnik musiał przepłynąć 200 metrów na ergometrze wioślarskim. W skład drużyny wchodziły cztery osoby i liczył się łączny czas uzyskany przez każdego zawodnika w drużynie. Po bardzo wyrównanej walce brdowska sztafeta dziewcząt w składzie: Aleksandra Junkiert, Karolina Strybel, Eliza Sompolska oraz Weronika Pokrywczyńska wywalczyła trzecie miejsce. Chłopcy nie byli gorsi. Ich sztafeta również stanęła na trzecim miejscu podium, a medale odebrali Oskar Junkiert, Filip Junkiert, Mateusz Jabłoński i Dominik Sędziak. Medale oraz puchary sztafecie dziewcząt wręczał Ryszard Jedliński, olimpijczyk z Moskwy, natomiast sztafety chłopców dekorowane były przez Jacka Karolaka, prezesa PTW Płock.

Podczas zawodów odbyła się zbiórka pieniędzy dla Antosia na operację w USA. Każdy kto chciał, mógł pomóc przepłynąć 100 km na ergometrze wioślarskim, a sponsor płacił 5 zł za każdy przepłynięty kilometr. Uczniowie z Brdowa po swoich biegach z chęcią wsiadali na ergometr i pomagali w przepłynięciu 100 kilometrów, aby wesprzeć szczytny cel i pomóc w akcji charytatywnej. Wyjazd został sfinansowany przez UKS w ramach projektu z budżetu gminy Babiak. – Zaznaczyliśmy swoją obecność w Płocku, zdobywając dwa razy trzecie miejsce. Były to ostatnie drużynowe zawody w tym sezonie i to bardzo udane – powiedział Bartosz Mikołajczyk. Ten sezon bardzo bogaty w zawody wioślarskie pokazuje, że nasi uczniowie nie są wcale gorsi od kolegów z wielkich miast. Gratuluję uczniom i ich trenerowi kolejnych sukcesów. Wyśmienicie reprezentują naszą szkołę. Dobrze ją promują, a przy okazji promują również naszą gminę i powiat – Dariusz Racinowski, dyrektor ZS Brdów

Następnego dnia, w sali gimnastycznej Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, odbyły się zawody dla zawodników wyczynowych. MKS „Brdów” wystawił w kategorii młodzik sześcioro zawodników cztery dziewczyny oraz dwóch chłopców. Do przepłynięcia mieli 1 500 metrów na ergometrze wioślarskim. Były to jedne z najlepszych zawodów w wykonaniu zawodników z Brdowa. Pierwsze cztery miejsca zdobyły właśnie zawodniczki z brdowskiego klubu. Na pierwszym miejscu podium stanęła Aleksandra Junkiert. Druga dopłynęła Karolina Strybel, a na trzecim miejscu podium, po niesamowitej walce, stanęła Julia Ćwiklińska przed Weroniką Pokrywczyńska. W kategorii chłopców bezkonkurencyjny okazał się Patryk Junkiert, stając na najwyższym stopniu podium. Jego brat, Oskar, dopłynął do mety na miejscu piątym.

źródło i zdjęcia: MKS Brdów