Wioślarze z Brdowa zdobyli kolejne medale

0
115

Uczniowie, wioślarze z Zespołu Szkół w Brdowie wzięli udział w Płockiej Sztafecie Olimpijskiej 2018, zorganizowanej przez Płockie Towarzystwo Wioślarskie oraz Płocki Klub Olimpijczyka. Szkoła z Brdowa wystawiała 3 sztafety: 2 dziewcząt oraz 1 chłopców. W kategorii dziewcząt i chłopców wystartowało 10 szkół z powiatu płockiego. Każdy zawodnik musiał przepłynąć 200 metrów na ergometrze wioślarskim. W skład drużyny wchodziły cztery osoby i liczył się łączny czas uzyskany przez każdego zawodnika w drużynie. Po bardzo wyrównanej walce brdowska sztafeta dziewcząt w składzie: Aleksandra Junkiert, Karolina Strybel, Eliza Sompolska oraz Weronika Pokrywczyńska wywalczyła trzecie miejsce. Chłopcy nie byli gorsi. Ich sztafeta również stanęła na trzecim miejscu podium, a medale odebrali Oskar Junkiert, Filip Junkiert, Mateusz Jabłoński i Dominik Sędziak. Medale oraz puchary sztafecie dziewcząt wręczał Ryszard Jedliński, olimpijczyk z Moskwy, natomiast sztafety chłopców dekorowane były przez Jacka Karolaka, prezesa PTW Płock.

Podczas zawodów odbyła się zbiórka pieniędzy dla Antosia na operację w USA. Każdy kto chciał, mógł pomóc przepłynąć 100 km na ergometrze wioślarskim, a sponsor płacił 5 zł za każdy przepłynięty kilometr. Uczniowie z Brdowa po swoich biegach z chęcią wsiadali na ergometr i pomagali w przepłynięciu 100 kilometrów, aby wesprzeć szczytny cel i pomóc w akcji charytatywnej. Wyjazd został sfinansowany przez UKS w ramach projektu z budżetu gminy Babiak. – Zaznaczyliśmy swoją obecność w Płocku, zdobywając dwa razy trzecie miejsce. Były to ostatnie drużynowe zawody w tym sezonie i to bardzo udane – powiedział Bartosz Mikołajczyk. Ten sezon bardzo bogaty w zawody wioślarskie pokazuje, że nasi uczniowie nie są wcale gorsi od kolegów z wielkich miast. Gratuluję uczniom i ich trenerowi kolejnych sukcesów. Wyśmienicie reprezentują naszą szkołę. Dobrze ją promują, a przy okazji promują również naszą gminę i powiat – Dariusz Racinowski, dyrektor ZS Brdów

Następnego dnia, w sali gimnastycznej Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, odbyły się zawody dla zawodników wyczynowych. MKS „Brdów” wystawił w kategorii młodzik sześcioro zawodników cztery dziewczyny oraz dwóch chłopców. Do przepłynięcia mieli 1 500 metrów na ergometrze wioślarskim. Były to jedne z najlepszych zawodów w wykonaniu zawodników z Brdowa. Pierwsze cztery miejsca zdobyły właśnie zawodniczki z brdowskiego klubu. Na pierwszym miejscu podium stanęła Aleksandra Junkiert. Druga dopłynęła Karolina Strybel, a na trzecim miejscu podium, po niesamowitej walce, stanęła Julia Ćwiklińska przed Weroniką Pokrywczyńska. W kategorii chłopców bezkonkurencyjny okazał się Patryk Junkiert, stając na najwyższym stopniu podium. Jego brat, Oskar, dopłynął do mety na miejscu piątym.

źródło i zdjęcia: MKS Brdów

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here