Wioślarki z Brdowa zdobyły kolejny złoty medal

0
104

Wioślarki z Brdowa zdobyły kolejny złoty medal. Przywiozły je z Mistrzostw Województwa Pomorskiego, które odbyły się w Gdańsku.

Uczennice i uczniowie klas 8 i 3 gimnazjum Zespołu Szkół w Brdowie, reprezentując barwy MKS Brdów, wzięli udział w regatach wioślarskich – Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Zawodnicy ścigali się na Martwej Wiśle na dystansach 1500 i 2000 metrów. Drużyna w składzie: Karolina Strybel, Aleksandra Junkiert, Weronika Pokrywczyńska, Eliza Sompolska oraz sternik Norbert Sompolski, zdobyła 1. miejsce w czwórce podwójnej ze sternikiem.

Po południu zawodnicy wraz z opiekunami zwiedzali Gdańsk. Byli w Kościele Mariackim i na wieży, skąd podziwiali wspaniałą panoramę Gdańska. Spacerowali Długim Targiem oraz innymi urokliwymi uliczkami Gdańska. Byli także w Europejskim Centrum Solidarności, gdzie trwają uroczystości 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów. Mieli okazję spotkać się i krótko porozmawiać z panią prezydent Gdańska. Wzięli też udział w warsztatach artystycznych. Na torbach ekologicznych namalowali symbole związane z wydarzeniami sprzed 30 lat. Mieli także możliwość usiąść przy specjalnie przygotowanym i rozstawionym przed budynkiem muzeum okrągłym stole. To była niezapomniana i żywa lekcja historii. Na zakończenie podziwiali zachód słońca nad morzem. Następnego dnia uczestniczyli w festynie wioślarskim w przystani AZS-AWF Gdańsk. – Poziom sportowy zawodników rośnie. Cieszę się, że na drugich regatach w tym sezonie dziewczęta mogły zdobyć medal, a chłopcy poprawić rekordy życiowe – powiedział Bartosz Mikołajczyk. – Nasi uczniowie-wioślarze dobrze się prezentują na różnych zawodach i regatach. Przy okazji poznają miejsca odwiedzane. W Gdańsku było podobnie – dodał Dariusz Racinowski.

źródło i zdjęcia: MKS Brdów

Czytaj więcej o sukcesach brdowskich wioślarzy

 

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here