Wioślarki z Brdowa dostarczyły wielu emocji

2
340
119353438_1207111822992185_7534461761375781233_n

Na torze regatowym w Kruszwicy, podczas minionego weekendu, odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Wioślarzy z Brdowa, w dwójce podwójnej dziewcząt, reprezentowały Julia Ćwiklińska i Marta Mazur. Osada pojechała po naukę i doświadczenia, tym bardziej, że był to pierwszy start dziewcząt na dystansie 1500 metrów w takiej osadzie i na takiej imprezie.

Po bardzo dramatycznym biegu wioślarkom z Brdowa udało się dopłynąć na miejscu trzecim w Finale B. Przez 1300 metrów dziewczęta dzielnie walczyły, utrzymując się na czele stawki. Niestety, na 200 metrów przed metą problemy techniczne spowodowały spadek na trzecie miejsce. Rywalizacja dostarczyła wielu emocji, ale będą kolejne, bowiem dziewczęta już w piątek wyjeżdżają na kolejne regaty, tym razem do Gdańska.

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski startowała również Małgorzata Strybel – była wioślarka brdowskiego klubu oraz absolwentka szkoły w Brdowie. Wystartowała w dwóch konkurencjach. W dwójce podwójnej płynęła z Pauliną Chrzanowską. Od samego startu dziewczęta nie oddały prowadzenia i zdobyły złoty medal. Dwie godziny później Gosia wystartowała w czwórce podwójnej bez sternika z Klaudią Pankratiew, Izabelą Gałek oraz Pauliną Chrzanowską. I tym razem sięgnęła po złoto.

Małgorzata nie zwalnia tempa. Przed nią jeszcze jedna impreza, a mianowicie Mistrzostwa Polski Seniorów, które odbędą się na torze regatowym Malta w Poznaniu. Dla naszych młodych wioślarek, które reprezentowały Brdów, była to nauka i okazja do zdobycia doświadczenia na takich imprezach. Zawody dostarczyły wielu emocji, ale przed nami kolejny cel, czyli Mistrzostwa Pomorza w Gdańsku. Dziewczęta mogły obserwować swoją starszą koleżankę Małgosię, z której biorą przykład i zobaczyć, ile ciężkiej pracy przed nimi, aby wypracować taka technikę wiosłowania. Brawa dla naszych dziewcząt oby tak dalej powiedział Bartosz Mikołajczyk. – To bardzo dobry wynik prognozujący wysokie wyniki w niedalekiej przyszłości. Jestem również dumny z mojej byłej uczennicy Małgosi Strybel, która zdobyła dwa złote medale, dając z siebie wszystko i pokazując, jaki charakter powinien mieć wioślarz – Dariusz Racinowski.

źródło i zdjęcia: MKS Brdów

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

2 KOMENTARZE

  1. Gratulacje dla Strybel, bardzo dobry trening Lotto Bydgostii. A pozostałe z tego co widziałem nie zajęły żadnego miejsca, raczej kiepsko wypadły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here