Wiedzą, jak ważne są słowa „proszę”, „dziękuję” i „przepraszam”

0
333

Wyłonieni i nagrodzeni zostali laureaci konkursu plastycznego „Czarodziejskie słowa”, zorganizowanego przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.

Celami konkursu zorganizowanego przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole było poznanie podstawowych zasad dobrego wychowania, rozbudzanie twórczej inwencji i kreatywności, wzmacnianie wiary we własne możliwości, rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych, budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi, a tematem i zadaniem – zobrazowanie w sposób ciekawy i dowcipny zasady używania zwrotów grzecznościowych, takich jak dziękuję, proszę i przepraszam. Praca miała przekonać, że właściwe zachowanie nie jest czymś nudnym i nieużytecznym, co stosuje się tylko po to, by zadowolić dorosłych. Osoby oglądające pracę miały zrozumieć, że właściwe zachowanie to wyraz szacunku dla siebie samego, i że pomaga ono lepiej żyć.

Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych, uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych, uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych i gimnazjów.

Na konkurs wpłynęły prace z: Przedszkoli Miejskich: nr 3 i 5 w Kole, Szkół Podstawowych w Bierzwiennej Długiej, Dąbiu, Dębach Szlacheckich, Łubiance oraz nr 3 i 4 w Kole. Wszystkie obejrzało jury w składzie Ewelina Jasińska historyk sztuki i Anna Pietruszka, bibliotekarz, po czym przyznało nagrody.

W kategorii dzieci w wieku przedszkolnym I miejsce zajął Damian Wakuła z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole. Drugie miejsce stało się udziałem Sary Jankiewicz ze Szkoły Podstawowej w Dębach Szlacheckich, a trzecie – Nadii Grzelak z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole. W grupie uczniów klas 4-6 szkół podstawowych najbardziej spodobała się praca Weroniki Sędziak, z kl. 6 Szkoły Podstawowej w Łubiance. Drugą nagrodę otrzymała Zuzanna Drynkowska, również z kl. 6, Szkoły Podstawowej w Łubiance, a trzecią odebrał Dawid Szymankiewicz z kl. 4b Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole. Wyróżnienie natomiast powędrowało do Wiktorii Trafnej z kl. 6c Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się w czytelni PiMBP w Kole.

źródło i zdjęcia: PiMBP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here