Widzisz coś niepokojącego? Coś budzi Twoje obawy? Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

0
87

Nadmierna prędkość, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym czy nieprawidłowe parkowanie to najczęściej pojawiające się zawiadomienia mieszkańców powiatu kolskiego. Mundurowi sprawdzają zgłoszenia i zachęcają do korzystania z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pomaga kolskim mundurowym w dotarciu do miejsc, które nie wymagają pilnej interwencji. Każdy obywatel, dzięki kilku kliknięciom, może zgłosić nieodpowiednie zachowania w swoim rejonie. Problemem mogą być np. osoby nietrzeźwe, nieprawidłowe parkowanie lub wałęsające się bezpańskie psy. W powiecie kolskim najczęściej pojawiającymi się zgłoszeniami są m.in. nadmierna prędkość, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz nieprawidłowe parkowanie. Dotychczas na terenie działania kolskiej komendy zgłoszono 1227 zagrożeń. W listopadzie odnotowano 35 zgłoszeń, a 10 potwierdzono.

Już dziś każdy z nas może dodatkowo zadbać i poprawić własne bezpieczeństwo. Kolscy policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aby z niej skorzystać wystarczy kliknąć w link: „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, znajdujący się na stronie internetowej KPP w Kole (kolo.policja.gov.pl), bądź wyszukać za pomocą przeglądarki internetowej. Następnie wybrać miejsce, które nas interesuje (za pomocą „+” umieszczonego w lewym dolnym rogu strony) i dodać zgłoszenie. Do zgłoszenia możemy dodać porę dnia, datę oraz krótki opis, a także plik (zdjęcie). Każdy sygnał to szybsze zapewnienie mieszkańcom porządku i bezpieczeństwa.
Należy jednak pamiętać, że w przypadku pilnej interwencji należy korzystać z numerów alarmowych (112, 997). Strona ta nie służy do wzywania interwencji.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here