Wartaki z dotacji zakupiły instrumenty muzyczne

0
287
68534418_404985533477283_5653622553038553088_n

Wartaki z dotacji zakupiły instrumenty muzyczne. Możliwe to było, gdyż minister kultury i dziedzictwa narodowego przyznał Manufakturze Piosenki Harcerskiej Wartaki dotację. To efekt złożonego wniosku pn. „Rozwój działalności kulturalnej i edukacyjnej poprzez zakup i ulepszanie instrumentarium dla zespołu Wartaki”. Jest to już drugi sukces stowarzyszenia wspierającego działalność Wartaków. Pierwsze dofinansowanie grupa otrzymała w 2017 roku. Wynosiło ono 40.000 zł, natomiast wkład własny opiewał na 16.733 zł.

Całkowity przewidywany koszt realizacji zadania na 2019 r. wynosi 54.000 zł. Środki od ministra, czyli kwota wnioskowana wynosi także 40.000 zł. Dzięki obu dotacjom Wartaki ulepszyły swoją infrastrukturę, dostosowując ją do współczesnych wymagań, ale też i potrzeb członków zespołu.

Zespół zakupił nowe instrumentarium, służącego wielokrotnemu wykorzystaniu. Zasoby grupy zwiększyły się m.in. o trąbkę, puzon, saksofon, gitary, które widoczne są już na koncertach Wartaków. – Mamy możliwość poszerzenia oferty i programu kulturalnego i edukacyjnego o utwory i formy muzyczne, które z powodu niewystarczającego dotąd zaplecza instrumentalnego nie mogły być wykonywane. W ramach II etapu zostały zakupione instrumenty muzyczne takie jak gitary elektryczno-akustyczne, gitara basowa i gitara basowa akustyczna wraz z pokrowcami, a także wzmacniacz, puzon tenorowy oraz zestaw nagłośnieniowy, w skład którego wchodzą stage box, case na mikser, piano, mikrofony bezprzewodowe instrumentalne dęte i gitarowe, mikrofon nagłowny, mikrofony wokalowe, statywy gitarowe, statywy mikrofonowe i gitarowe, pokrowce na kolumny, mikrofony, okablowanie powiedziała przewodnicząca rady wartakowskiej, Katarzyna Hamiga.

A że Wartaki są warte tego, by ich doposażać, niech świadczą dotychczasowe osiągnięcia zespołu.

O nich czytaj TUTAJ

Warto wspomnieć także o ostatnim sukcesie podczas tegorocznego 46. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2019. Był to 18. udział Wartaków w tym największym dziecięco-młodzieżowym festiwalu w Polsce. Efektem 11-dniowej artystycznej wyprawy jest zdobycie trzech nagród: Złotej Jodły Artystycznej, Srebrnej Jodły Wychowawczej oraz Brązowej Jodły Harcerskiej.

zdjęcia: Manufaktura Piosenki Harcerskiej Wartaki

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here