Warsztaty z bursztynu z okazji Dnia Dziecka w gminie Grzegorzew

0
46

Warsztaty z bursztynu okazały się świetnym sposobem na spędzenie Dnia Dziecka i idealnym pomysłem na wspólną aktywność. 1 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Grzegorzewie zorganizowała warsztaty z bursztynu w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bylicach Kolonii. Poprowadził je Konrad Kołodziejski z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, skąd pochodzi bursztyn oraz poznać szlaki handlowe związane z bursztynem, które od starożytności przecinały Europę, łącząc narody i kraje. Prowadzący zajęcia Konrad Kołodziejski wykonał potwierdzające autentyczność bursztynu doświadczenia fizyczne, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się, że prawdziwy bursztyn pali się jasnym płomieniem i wydziela przyjemną woń. Uczniowie chętnie uczestniczyli w doświadczeniach, zadawali dużo pytań i z zainteresowaniem słuchali opowieści. Następnie obejrzeli wystawę bursztynów.

Na koniec warsztatów dzieci ozdobiły białe styropianowe serca pyłem bursztynowym. Serduszka te były idealnym prezentem z okazji Dnia Dziecka.

źródło i zdjęcia: BP w Grzegorzewie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here