Warsztaty taneczne w ZSRCKU w Kościelcu

0
118

Warsztaty taneczne Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Kultury i Folkloru przy ZSRCKU w Kościelcu rozpoczęły realizację kolejnego projektu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Ma on na celu budowanie tożsamości lokalnej, włączenie społeczne na obszarze Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R. oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i wzrost aktywności społecznej.

Projekt pn. „Wędrówka po Polsce – poznajemy folklor ziemi rzeszowskiej” obejmować będzie warsztaty taneczne. Ich celem jest zapoznanie uczestników z tańcami ziemi rzeszowskiej i wyćwiczenie autorskiej choreografii pani Zofii Czechlewskiej. Później odbędą się warsztaty wokalne. Będzie to nauka rzeszowskich przyśpiewek oraz zajęcia kulinarne, podczas których uczestnicy będą mieli możliwość sami przygotować i zdegustować potrawy typowe dla omawianego regionu.

Warsztaty w ZSRCKU w Kościelcu zakończy wiązanka tańców rzeszowskich

Warsztaty taneczne prowadzi, według swojego autorskiego programu, Zofia Czechlewska. To solistka Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, międzynarodowej sławy choreograf, konsultant i pedagog. Pierwsza część zajęć już się odbyła, a kontynuacja nastąpi za tydzień. Zwieńczeniem tej części projektu będzie opracowana i wykonana przez uczestników wiązanka tańców rzeszowskich.

W celu podniesienia atrakcyjności wykonywanego repertuaru, w ramach projektu zakupione zostaną tematyczne stroje. Kolejne etapy projektu odbędą się jeszcze w maju.

źródło i zdjęcia: Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Kultury i Folkloru przy ZSRCKU w Kościelcu

Więcej o ZSRCKU w Kościelcu znajdziesz tutaj

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here