Wandalizm na terenie szkoły w Powierciu. Sprawca naprawi szkody?

0
298

W ostatnim czasie do aktów wandalizmu doszło przy Szkole Podstawowej w Powierciu, w gminie Koło. „Dyrektor szkoły wraz z organem prowadzącym, którym jest Wójt Gminy Koło, dokłada wszelkich starań, aby Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Powierciu była miejscem przyjaznym, dobrze zagospodarowanym, atrakcyjnym dla dzieci i młodzieży. Niestety są osoby, które nie potrafią uszanować tego, co jest zrobione. Z wyrachowaniem niszczą mienie szkoły, tzn. ogrodzenie, plac zabaw, ścieżkę edukacyjną. Dewastacje, które mają miejsce na terenie szkoły, niektórzy uważają za normalne zachowanie. Otóż, to nie jest normalne zachowanie. Otwarta Strefa Aktywności i Ścieżka Edukacyjna powstały z myślą o najmłodszych mieszkańcach. Niestety, nie jest im dane bawić się bezpiecznie. Drewniane elementy placu zabaw, ścieżki są niszczone za pomocą narzędzi ostrych (…) Monitoring szkolny zarejestrował ostanie zdarzenia na terenie szkoły. Materiały zostaną przekazane odpowiednim służbom (…) W związku z powyższym proszę osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę w tym zakresie o przekazanie informacji na anonimową skrzynkę, która jest dostępna na stronie szkoły www.sppowiercie.szkolnastrona.pl. W związku z powyższymi zdarzeniami, rozważam ograniczenie czasu korzystania z obiektu do godziny 21.00” – czytamy w komunikacie dyrektor Edyty Ostruszki zamieszczonym na stronie internetowej szkoły.

Jak się okazało, komunikat nie pozostał bez odzewu. Komunikat przyniósł pozytywny efekt. „Zgłosił się mężczyzna, który uszkodził bramę wjazdową do szkoły. Młody człowiek zobligował się do wymiany bramy i naprawienia wyrządzonych szkód. Młodzi ludzie często popełniają błędy. Jednak najważniejsze jest wyciągać wnioski, umieć przyznać się i wyrazić chęć naprawienia błędu. Oby to była przestroga i nauczka dla innych. Każdy przejaw wandalizmu będzie zgłaszany policji wraz z nagraniem z monitoringu” – czytamy w kolejnym komunikacie.

Jak poinformowała dyrektor szkoły Edyta Ostruszka, nadal nieznany pozostaje sprawca uszkodzenia ogrodzenia. W związku z informacją przekazaną kolskim policjantom o ostatnich zdarzeniach, jakie miały miejsce na terenie SP w Powierciu, szczególnie wieczorami, funkcjonariusze będą częściej patrolować ten teren.

źródło i zdjęcia: SP w Powierciu