Walentynki także w brdowskiej szkole i przedszkolu

0
100
86465173_496994154293519_3522389205860745216_n

Społeczność szkolna i przedszkolna w Brdowie radośnie świętowała Dzień Świętego Walentego, czyli Dzień Zakochanych. Uczniowie klasy V pod opieką wychowawcy przygotowali część artystyczną na wesoło w formie scenek kabaretowych. Na prezentację zaprosili całą społeczność szkolną i przedszkolną wraz z nauczycielami i pracownikami placówki. Młodzi artyści w zabawny sposób odegrali popularny przed laty program „Randka w ciemno”. Chętni uczniowie i dzieci z przedszkola zostali zaproszeni do wspólnego tańca. Niektórzy nauczyciele i pracownicy założyli na siebie czerwone elementy stroju odpowiednie do dnia patrona zakochanych. Podobnie postąpili uczniowie i dzieci. Tradycyjnie tego dnia działała szkolna poczta walentynkowa, która rozniosła przesłane serca i karki.

W brdowskim przedszkolu natomiast zabawom nie było końca. Wszystkie grupy, tj. „Sówki”, „Misie” i „Biedronki” na zajęciach nawiązywały do tego wyjątkowego dnia. „Sówki” gościły na zajęciach panią krawcową. Gość zaprezentował i omówił, na czym polega praca krawcowej. Dzieci mogły zobaczyć, jak pracuje maszyna do szycia. Pani krawcowa uszyła dla wszystkich dzieci… sowy. Prezent otrzymał także dyrektor szkoły. Dzieci z uwagą śledziły kolejne czynności pracy przy maszynie. Zadawały również pytania, na które z chęcią i radością odpowiadała krawcowa.

Zapraszanie gości reprezentujących różne zawody to stały element wychowania i kształcenia. Dzieci bowiem w ramach preorientacji zawodowej poznają różne zawody. Przy okazji odwiedzin, dzieci wykorzystywały okazję i wręczyły walentynki gościom.

źródło i zdjęcia: SP w Brdowie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here