Wakacje w bibliotece. Doświadczyli „kąpieli dźwiękiem”

0
34

Wakacje z Hedwigą” to zajęcia, które organizuje dla najmłodszych mieszkańców miasta Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole. Hedwiga to tytułowa i główna bohaterka powieści Fridy Nilsson, której kolejne rozdziały odczytywane są głośno podczas zajęć. Dzieci spotykają się dla wspólnej zabawy cztery razy w tygodniu. Podczas poniedziałkowego spotkania na zajęciach gościła Dorota Karaszewska z „Doka. Masaż i terapia dźwiękiem”.
Podczas zajęć dzieci poznały różne odsłony dźwięku, wydawane przez egzotyczne instrumenty: kij deszczowy rodem z Ekwadoru, Chile i Meksyku, bęben oceaniczny, misy tybetańskie i misy relaksacyjne zen, gong, sansula, której korzenie pochodzą z południowej Afryki czy dzwonek koshi. Po prezentacji intuicyjnego sposobu grania wszyscy uczestnicy eksperymentowali z instrumentami, a na koniec doświadczyli „kąpieli dźwiękiem”. Organizatorzy i dzieci pozostają pod wrażeniem zajęć.

źródło i zdjęcia: PiMBP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here