W wyjątkowych warunkach obradują powiatowi radni

0
83
sesja-powiat-5

Wczoraj w maseczkach i rękawiczkach obradowali kolscy radni. Dziś, o 9.00, w sali konferencyjnej starostwa, na sesji spotkali się radni powiatowi. Podobnie jak ich koledzy z miasta, oni też zastosowali środki ostrożności. Pojawili się w rękawiczkach i osłonach na twarzach. Inaczej niż zwykle wyglądała także sala obrad.

W znacznie większej niż zwykle odległości od siebie zasiadło 15 rajców. Liczba gwarantuje quorum do podejmowania prawomocnych uchwał, a obrady prowadzi wiceprzewodniczący Ryszard Kasiorek.

W programie posiedzenia znalazły się m.in. informacja starosty z działalności międzysesyjnej zarządu, zapytania i interpelacje, informacja z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kole za 2019 rok, sprawozdanie z efektów pracy organizatora rodzinnej pieczy zastępczej za rok 2019, podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości na rzecz Powiatu Kolskiego oraz podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Kolskiego na 2020 rok.

Wycofana została natomiast informacja na temat bieżącej sytuacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole, ze względu – jak podał wiceprzewodniczący – na skrócenie sesji. – Tym bardziej, że wszystkie informacje zostały już państwu przesłane drogą elektroniczną dodał wiceprzewodniczący Kasiorek. – Sesja jest wyjątkowa. Nie spodziewaliśmy się, że w takich warunkach przyjdzie nam funkcjonować, ale myślę, że damy radę. Najważniejsza informacja to ta dotycząca stanu sanitarnego na terenie powiatu kolskiego. Liczba osób z dodatnim wynikiem badania laboratoryjnego w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 na terenie powiatu wynosi 0 – rozpoczął starosta Robert Kropidłowski, prezentując ostatnie dane.

Obrady trwają. Można je śledzić na kanale https://www.youtube.com/watch?v=QRubVjwDE5I

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here