W tym roku statuetki “Kariatydy” zostaną wręczone w Kole!

0
168

Obchodzony w maju Dzień Animatora Kultury, nazywany również Dniem Działacza Kultury, to święto ludzi kształtujących przestrzeń kulturalną. Z tej okazji konińskie Centrum Kultury i Sztuki organizuje corocznie uroczystość, poświęconą osobom, zajmującym się pracą związaną z upowszechnianiem kultury, edukacją kulturalną, organizacją czasu wolnego i inicjującym działania o charakterze artystycznym i twórczym.

Dla Koła będzie to wyjątkowe święto, ponieważ Miejski Dom Kultury w Kole został wybrany na gospodarza tegorocznej gali, podczas której rozstrzygnięty zostanie kolejny konkurs o statuetkę. Jak przyznała pracująca w dziale organizacji imprez w kolskim MDK-u, Bożena Gronert-Ubych, to wielki zaszczyt i wyróżnienie. – Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że w historii naszego miasta zapisze się wydarzenie organizowane od wielu lat przez CKiS w Koninie, poświęcone animatorom i działaczom pochodzącym z terenu subregionu konińskiego. Zostaliśmy wybrani spośród kilku instytucji działających na tym terenie. To nas ogromnie cieszy.

W Kole gościć będziemy ludzi, którzy za zaangażowanie, pasje i osiągnięcia, odbiorą z rąk organizatorów statuetki „Kariatydy”. Kapituła konkursu ogłosi zwycięzców wybranych spośród kandydatów zgłaszanych do w sześciu regulaminowych kategoriach: animator kultury, twórca, mecenas – sponsor, samorząd lokalny, nova, razem. Uroczystość zaplanowano na 9 maja.

źródło i zdjęcie: MDK w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here