W Szkole Podstawowej w Powierciu. Pasowanie na ucznia i dąb na stulecie

0
562
dav

Dwa ważne dla społeczności szkolnej wydarzenia miały miejsce ostatnio w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu. Pierwsze związane było z przyjęciem w szkolne szeregi nowych wychowanków. Pasowanie na ucznia zawsze wzbudza wiele emocji. Tak było i tym razem. Na ceremonię przybyło wielu zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli lokalnego samorządu. Uczniowie klasy pierwszej wystąpili w programie artystycznym opracowanym i przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni, Aleksandry Śliwki, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Wykazali się też wiedzą dotyczącą ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole.

To był egzamin, który wszyscy zdali na szóstkę, a swoją postawą udowodnili, że są bardzo dobrze przygotowani do ślubowania, w którym towarzyszyła im dyrektor, Edyta Ostruszka. Na pamiątkę tego wydarzenia nowo pasowani uczniowie złożyli odcisk swojego kciuka w kronice szkoły oraz otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości.

Drugim ważnym wydarzeniem był apel okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkolnego, a w części artystycznej, obrazującej historię walki o niepodległość, wystąpili uczniowie III klasy gimnazjum i chórek szkolny. Punktem kulminacyjnym świętowania było odśpiewanie hymnu przez wszystkich uczestników oraz posadzenie dębu. Symbolicznego wkopania drzewka dokonał wicewójt gminy Koło, Mariusz Rybczyński wraz z przedstawicielami samorządu uczniowskiego.

źródło i zdjęcia: SP w Powierciu