W Szkole Podstawowej nr 4 wiedzą, z czym wiąże się szczęśliwe dzieciństwo, czyli Światowy Dzień Pluszowego Misia

0
217

W Szkole Podstawowej nr 4 w Kole już po raz kolejny obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość zorganizowali i przeprowadzili wychowawcy oddziału przedszkolnego i klas I-III.

Głównym celem popularyzacji tego święta było przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie pluszowy miś, przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

W związku z tym każdy uczeń przyniósł swojego ulubionego misia. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca. Dzieci z kolorowych gazet wycinały obrazki ze zdrową żywnością, przyklejały je na papierowe talerzyki, tworząc podwieczorek dla misia. Z plasteliny i z masy solnej lepiły różne misie. Wszyscy śpiewali też piosenkę o przyjacielu misiu, tańczyli, gimnastykowali się i oglądali przygotowaną prezentację multimedialną o misiach.

Dzieciom podobały się opowiadania o najsłynniejszym misiu, który miał klapnięte uszko. Bezbłędnie umiały także wymienić najbardziej popularne misie.

Po spotkaniu wszyscy uczniowie mogli obejrzeć wystawę książek o misiach, które są dostępne w naszej szkolnej bibliotece.

źródło i zdjęcia: SP nr 4 w Kole