W sprawie „Wolnych głosów i wniosków” oraz spotkania towarzyskiego. Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole oświadcza

0
598
DSC00935

Jest ciąg dalszy sprawy dotyczącej braku punktu „Wolne głosy i wnioski” podczas minionej sesji Rady Miejskiej w Kole, a także wydanego po posiedzeniu oświadczenia pięciorga radnych.

Czytaj także: Nie było punktu „Wolne głosy i wnioski”. Pięcioro radnych wydało oświadczenie

Odpowiedzią na to oświadczenie jest pismo przewodniczącego Rady Miejskiej w Kole. Tomasz Sobolewski w oficjalnym komunikacie przesłanym do mediów poruszył kilka kwestii. Pierwsza dotyczyła wyjaśnienia procedury umieszczania w porządku obrad punktu „Wolne głosy w wnioski”. Druga była odpowiedzią na zarzut dotyczący usunięcia punktu z porządku obrad. W odpowiedzi na oświadczenie wydane przez grupę radnych w dniu 29 maja br., informuję, że zarzut dotyczący usunięcia przez Przewodniczącego Rady Miejskiej z porządku obrad punktu „Wolne głosy i wnioski” jest haniebny i nie do przyjęcia czytamy w pierwszych zdaniach oświadczenia Tomasza Sobolewskiego.

W tekście oświadczenia jeden akapit poświęcony jest rzekomemu spotkaniu towarzyskiemu opisanemu w anonimowym piśmie. „Informuję, że nie brałem w dniu 9 maja br. udziału w libacji alkoholowej, która miała się odbyć w jednym z lokali gastronomicznych, a o której pisano w krążącym po mieście anonimie. Milczeniem pominę fakt opierania swojej wiedzy i wyrabiania sobie zdania przez niektóre osoby w oparciu o anonimowe denuncjacje” – pisze przewodniczący Rady Miejskiej w Kole.

Swój komunikat przewodniczący natomiast zakończył apelem. „Apeluję o więcej pracy merytorycznej na posiedzeniach komisji i sesjach, a mniej angażować się w rozgrywki personalne, których jesteście głównymi aktorami, począwszy od rezygnacji z członkostwa w klubach radnych, a następnie rezygnacji z prac w komisji rewizyjnej” – czytamy w piśmie. „Jak Państwo Radni podpisani pod oświadczeniem sami przytoczyli -sprawa została przekazana odpowiednim służbom do wyjaśnienia i do momentu jej rozstrzygnięcia prosiłbym nie wydawać wyroków, ani nie budować nieuzasadnionej sensacji wokół spraw, które są w toku. Dalsze szczucie i podjudzanie czynione pod przykryciem ujawniania jakichś niecnych postępków i rzekomym zainteresowaniem wielu mieszkańców, powoduje, że dobre imię oraz należny szacunek dla Rady Miejskiej i Radnych w niej zasiadających narażony jest na uszczerbek. Pamiętać należy również, że nakręcanie złych emocji może oraz często wywołuje fale hejtu i mowy nienawiści, a temu przecież wszyscy chcemy zapobiegać”– pisze przewodniczący Tomasz Sobolewski.

Pełny tekst oświadczenia przewodniczącego Rady Miejskiej w Kole Tomasza Sobolewskiego poniżej.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here