W ramach konkursu nagrali film pt. „Krótka historia o HIV”

0
149

W Kole, w ramach profilaktyki HIV/AIDS, wynikającej z Krajowego Programu Zapobiegania i Zwalczania AIDS oraz obchodów Światowego Dnia AIDS, uroczyście został podsumowany powiatowy etap konkursu pod hasłem „Nie daj szansy AIDS”. Organizatorami uroczystości była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kole i Starostwo Powiatowe w Kole.

Zadaniem konkursowym było wykonanie przez uczniów filmu pod tytułem Krótka historia o HIV”, a najlepiej wykonali je uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu, Kuba Nowak, Wiktor Cichy i Michał Woliński.

Drugie miejsce zajął zespół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole: Jakub Kurzawiński, Paweł Kowalczyk, a trzecie – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbiu. Reprezentowali ją Piotr Bryl Bartosz Zapędowski i Maciej Grudziński.

Nagrody dla laureatów ufundowało Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej, Oddział Terenowy w Poznaniu oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kole. Uroczystość urozmaicona była spotkaniem z Pawłem Malcherczykiem, terapeutą uzależnień Stowarzyszenia MONAR oraz z Mariuszem Rumiejowskim, funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Kole.

Dwa dni później laureaci I miejsca uczestniczyli w finale wojewódzkim konkursu, który odbył się w kinie w Poznaniu. Na uroczystości zaprezentowano najlepsze prace w województwie oraz film „Bohemian Rapsody” nawiązujący tematycznie do zakażenia wirusem HIV i do choroby AIDS

źródło i zdjęcia: PSSE w Kole