W Powierciu koncertowali dla Lenki

0
694
81154717_1205671899628567_5077476359844921344_n

W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu odbył się koncert charytatywny dla chorej Lenki z Grzegorzewa. To była już kolejna akcja charytatywna z myślą o 10-latce zmagającej się białaczką. Cała impreza przebiegła pod hasłem „pomagamy”. Wszystkie dzieci zaśpiewały, zagrały przepiękne pastorałki, kolędy i piosenki świąteczne. Wystąpili również rodzice. Każdy mógł skosztować wielu dań, np. ryby, kapusty z grochem, czerwonego barszczyku, zupy grzybowej, hamburgerów, kiełbasek z ogniska i wielu słodkości przygotowanych przez rodziców. Wśród dzieci krążył Mikołaj z workiem cukierków i aniołki rozdające sianko na stół wigilijny.

Milusińscy robili sobie zdjęcia na ściance świątecznej, mogły też sfotografować się przy stajence ze zwierzętami. Wielkim zainteresowaniem cieszył się kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Jednak najwięcej emocji wzbudziły licytacje, między innymi obrazy namalowane przez uczniów, bony kolacyjne, wstęp na termy itd. Punktem kulminacyjnym licytacji była ozdoba świąteczna, bałwanek, zrobiona przez Lenkę. Została wylicytowana za 1 200 złotych.

Lenka w podziękowaniu za pomoc przygotowała dla wszystkich życzenia świąteczne, którymi podzieliła się z nami za pomocą nagranego filmiku. Punktem kulminacyjnym wieczoru było wspólne zaśpiewanie kolędy „ Gdy się Chrystus rodzi…” przy blasku zimnych ogni.

Wieczór kolęd zgromadził wiele osób o wielkich sercach otwartych na drugiego człowieka. – Serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły za przygotowanie tak pięknego koncertu. Jestem niezmiernie dumna, że mam dookoła siebie takich ludzi. Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy wsparli naszą inicjatywę. Mam nadzieję, że chociaż w małym stopniu nasza cegiełka pomoże Lence wrócić do zdrowia, czego wszyscy jest gorąco życzymy – powiedziała dyrektor SP w Powierciu, Edyta Ostruszka.

Po podliczeniu okazało się, że udało się zebrać aż 20 272,78 zł. Całość trafi do Lenki.

źródło i zdjęcia: SP w Powierciu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here