W powiecie kolskim kolejne zakażenia SARS-CoV-2 i zgony

0
284

W Wielkopolsce wykryto kolejne zakażenia. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 2451 osób w regionie. Z powodu COVID-19 lub współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 30 osób. To dzisiejsze dane podane przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

W powiecie kolskim dzisiejszy dobowym przyrost zakażeń wynosi 6 nowych osób, wczorajszy natomiast – 12. Niestety, wzrosła liczba zgonów. Zarówno dziś tj. w sobotę, 7 listopada, jak i wczoraj, w danych o stanie sanitarnym pojawiły się informacje o kolejnych zgonach mieszkańców ziemi kolskiej z powodu COVID-19 lub współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Wczoraj zmarła jedna osoba, a dziś kolejne dwie. To oznacza, że liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa w powiecie kolskim wzrosła do 13. Dziś, tj., 7 listopada, mamy stwierdzonych 271 aktywnych przypadków COVID-19. Od początku epidemii SARS-CoV-2 zakaziło się 685 osób. W województwie wielkopolskim natomiast, od początku epidemii odnotowano: zakażonych 52147 osób, zgonów 748, ozdrowieńców 15795, a aktywnych przypadków 35604.

źródło: WUW w Poznaniu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here