W powiecie kolskim bez zmian, w powiecie tureckim kolejne przypadki COVID-19

0
205
7

Wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie tureckim. Wczoraj, tj. w sobotę 4 lipca, Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu podał, że w Wielkopolsce stwierdzono 57 nowych zachorowań, z których aż 45 dotyczyło mieszkańców powiatu tureckiego.

Wzrost ma w dużym stopniu związek z ogniskiem COVID-19 w Malanowie oraz akcją pobierania wymazów od pracowników lokalnego zakładu produkcyjnego. Dziś w wykazie dotyczącym stanu sanitarno-epidemiologicznego na terenie naszego województwa pojawiają się informacje o nowych 35 zakażeniach SARS-CoV-2. Wśród nich 13 dotyczy powiatu tureckiego, zatem łącznie do niedzieli, 5 lipca br., w powiecie sąsiadującym z naszym potwierdzono 124 przypadki COVID-19. W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2 942 przypadki zakażeń koronawirusem. 178 osób zmarło, a 2 099 wyzdrowiało.

Na terenie województwa wielkopolskiego, 5 lipca, z powodu COVID-19 hospitalizowanych jest ogółem 135 osób, poddanych izolacji lub kwarantannie jest 4 538 osób, a objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 271 osób.

W powiecie kolskim liczba stwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem nie zmieniła się. Nadal jest jeden. Na 639 dotychczas pobranych próbek, 635 dało wynik ujemny. Aktualnie trzy wymazy są w fazie badań i czekają na wynik. Szczegóły w raporcie PSSE w Kole.

5-lipca

źródło: WUW w Poznaniu, PSSE w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here