W powiecie kolskim bez zmian, w powiecie tureckim kolejne przypadki COVID-19

0
217
7

Wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie tureckim. Wczoraj, tj. w sobotę 4 lipca, Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu podał, że w Wielkopolsce stwierdzono 57 nowych zachorowań, z których aż 45 dotyczyło mieszkańców powiatu tureckiego.

Wzrost ma w dużym stopniu związek z ogniskiem COVID-19 w Malanowie oraz akcją pobierania wymazów od pracowników lokalnego zakładu produkcyjnego. Dziś w wykazie dotyczącym stanu sanitarno-epidemiologicznego na terenie naszego województwa pojawiają się informacje o nowych 35 zakażeniach SARS-CoV-2. Wśród nich 13 dotyczy powiatu tureckiego, zatem łącznie do niedzieli, 5 lipca br., w powiecie sąsiadującym z naszym potwierdzono 124 przypadki COVID-19. W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2 942 przypadki zakażeń koronawirusem. 178 osób zmarło, a 2 099 wyzdrowiało.

Na terenie województwa wielkopolskiego, 5 lipca, z powodu COVID-19 hospitalizowanych jest ogółem 135 osób, poddanych izolacji lub kwarantannie jest 4 538 osób, a objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 271 osób.

W powiecie kolskim liczba stwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem nie zmieniła się. Nadal jest jeden. Na 639 dotychczas pobranych próbek, 635 dało wynik ujemny. Aktualnie trzy wymazy są w fazie badań i czekają na wynik. Szczegóły w raporcie PSSE w Kole.

5-lipca

źródło: WUW w Poznaniu, PSSE w Kole